Jūlijs Krūmiņš šķīries no SIA Man-Tess

2011. gada 06. maijs plkst. 14:19
Dalies ar šo rakstu

Rīgas ostas tranzīta kompānija Man-Tess mainījusi īpašnieku, patlaban tās īpašnieks ir Nīderlandes uzņēmums Alandam Capital, liecina Lursoft informācija.

Iepriekš kompānijas īpašnieks bija Jūlijs Krūmiņš. Pagaidām nekādas izmaiņas uzņēmuma valdē nav veiktas. Iepriekš viņš DB norādīja, ka uz šo darījumu gaida jau vairāk nekā pusgadu, un kopš februāra situācija neesot būtiski mainījusies. Savukārt labi informēti avoti DB sacīja, ka darījums jau esot noticis.

DB jau rakstīja, ka reālākais Rīgas ostas tranzīta kompānijas pircējs sākotnēji tika pieminēts viena no pasaules līderiem metāla ieguves un metalurģijas jomā Krievijas kompānijas Severstaļ Latvijas uzņēmums. Vēlāk portāls pietiek.com kā iespējamo pārdošanas cenu minēja 25-30 milj. ASV dolāru. Savukārt sākotnēji J. Krūmiņš par visu sava biznesa pārdošanu prasījis 60 milj. dolāru, kas bijusi neadekvāti augsta cena. Severstaļlat valdes priekšsēdētājs Andrejs Aleksejevs noliedza masu medijos izskanējušo informāciju, ka viņa vadītais uzņēmums plāno iegādāties Man-Tess. Kā viens no Man-Tess iespējamajiem pircējiem tika nosaukta arī SIA Holdinga Kompānija FELIX. Taču tās līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Aivars Ločmelis DB atzina, ka nav lietas kursā par to, ka viņa vadītais uzņēmums pirktu Man-Tess.

Jau ziņots, ka Man-Tess īpašnieks vēlējies distancēties no aktīvās uzņēmējdarbības, kā arī politiskajām cīņām, kas saistītas ar ietekmi tranzīta biznesā. Kā viens no soļiem šajā virzienā bija valdes priekšsēdētāja amata atstāšana uzņēmumā. Par jauno uzņēmuma valdes priekšsēdētāju pērn decembrī kļuva Maija Čerņavska. J.Krūmiņš pircējus meklē jau kopš pērnā gada. Lielākais kavēklis darījumam bijis potenciālo interesentu nespēja piedāvāt īpašniekam tīkamu summu. Man-Tess darbības sfēras ir gaišo naftas produktu pārkraušana, konteinerkravas un beramkravas, tādas kā kūdra, granulas un šķembas. Tādējādi pircējs varētu būt meklējams starp uzņēmumiem, kam ir interese par gaišo naftas produktu pārkraušanu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds