Jūnijā stāsies spēkā jaunie stāvvietu tarifi

2007. gada 25. maijs plkst. 15:18
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Saskaņā ar Rīgas domes sniegto informāciju jūnija sākumā stāsies spēkā saistošie noteikumi par jaunajiem stāvvietu tarifiem. Piemēram, teritorijā, kuru ierobežo Kr.Valdemāra iela, Kalpaka bulvāris, Merķeļa iela, Marijas iela, 13.Janvāra iela, par pirmo maksas autostāvvietas lietošanas stundu būs jāmaksā Ls 1,40, bet par katru nākamo maksas autostāvvietas lietošanas stundu - Ls 2.00 stundā.  

Šā gada 20. februārī Rīgas dome pieņēma grozījumus Rīgas domes 27.09.2005. saistošajos noteikumos Nr. 18 Rīgas pašvaldības maksas autostāvvietu, kas atrodas ielu sarkano līniju robežās, apsaimniekošanas un lietošanas noteikumi un atbilstoši likumam nosūtīja tos izvērtēšanai Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai (RAPLM).

16. martā Rīgas dome no ministrijas saņēma vēstuli, kurā RAPLM lūdza pašvaldībai paskaidrot grozījumu veikšanas nepieciešamību, to atbilstību saistošo noteikumu mērķim un ekonomisko pamatojumu autostāvvietu lietošanas tarifa likmes palielināšanai, kā arī maksas noteikšanai par iedzīvotāju kartes izsniegšanu. Ministrija arī norādīja uz nepieciešamību noteikt rezervēto autostāvvietu izveidošanas kritērijus un kārtību un informēt ministriju par izteikto norādījumu izvērtēšanas rezultātiem un veiktajām darbībām situācijas sakārtošanai.

24. aprīlī Rīgas dome nosūtīja RAPLM vēstuli, kurā sniedza ministrijai tās prasīto informāciju un paskaidrojumus. Likumā noteiktajā termiņā nekādus iebildumus no ministrijas Rīgas dome nav saņēmusi, līdz ar to atbilstoši likumam saistošos noteikumus tā iesniedz publicēšanai laikrakstā Latvijas Vēstnesis. 

Grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas - plānots, ka publikācija Latvijas Vēstnesī būs 5. jūnijā, tātad noteikumi varētu stāties spēkā trešdien, 6. jūnijā.

Grozījumi paredz, ka maksas autostāvvietas lietotājam par maksas autostāvvietas lietošanu darba dienās no plkst. 8.00 līdz plkst. 20.00 un sestdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00 ir jāmaksā atbilstoši attiecīgajā zonā noteiktajai stundas tarifa likmei.

Atbilstoši grozījumiem tiks noteikta šāda vienas stundas tarifa likme (tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis) par maksas autostāvvietas lietošanu:

- par pirmo maksas autostāvvietas lietošanas stundu - Ls 1,40, bet par katru nākamo maksas autostāvvietas lietošanas stundu - Ls 2.00 stundā - teritorijā, kuru ierobežo Kr.Valdemāra iela, Kalpaka bulvāris, Merķeļa iela, Marijas iela, 13.Janvāra iela (izņemot 11.Novembra krastmala);

- par pirmo maksas autostāvvietas lietošanas stundu - Ls 1,00, bet par katru nākamo maksas autostāvvietas lietošanas stundu - Ls 1.60 stundā - teritorijā, kuru ierobežo Eksporta iela, Hanzas iela, Pulkveža Brieža iela, Dzirnavu iela, Kr.Valdemāra iela, Lāčplēša iela, Marijas iela;

- par pirmo maksas autostāvvietas lietošanas stundu - Ls 0,80, bet par katru nākamo maksas autostāvvietas lietošanas stundu - Ls 1.20 stundā - teritorijā, kuru ierobežo Hanzas iela, Kr.Valdemāra iela, A.Briāna iela, Tallinas iela, A.Čaka iela, Matīsa iela, Valmieras iela, Satekles iela, Dzirnavu iela, Puškina iela, Krasta iela, 11.novembra krastmala;

- par pirmo maksas autostāvvietas lietošanas stundu - Ls 0,60, bet par katru nākamo maksas autostāvvietas lietošanas stundu - Ls 0.80 stundā - pārējā Rīgas pilsētas teritorijā.

Grozījumi paredz, ka mēneša abonementa maksa par tiesībām lietot maksas autostāvvietu pārvaldnieka pārvaldībā esošu maksas autostāvvietu, kas atrodas sarkano līniju robežās, atbilstoši ir Ls 150,00 (ieskaitot PVN), bet iedzīvotājiem, kuru deklarētā dzīvesvieta atrodas tā ielas posma sarkano līniju robežās, kurā ir izveidota maksas autostāvvieta ar nosacījumu, ka šī adrese sakrīt ar transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā minēto adresi, ir tiesības iegādāties iedzīvotāja karti, kuras cena mēnesī (ieskaitot PVN) par tiesībām lietot maksas autostāvvietu tā ielas posma sarkano līniju robežās, kurā ir iedzīvotāja kartē norādītā adrese, tiek noteikta:

- Ls 50,00 mēnesī - teritorijā, kuru ierobežo Kr.Valdemāra iela, Kalpaka bulvāris, Merķeļa iela, Marijas iela, 13.Janvāra iela (izņemot 11.Novembra krastmalu);

- Ls 40,00 mēnesī - teritorijā, kuru ierobežo Eksporta iela, Hanzas iela, Pulkveža brieža iela, Dzirnavu iela, Kr.Valdemāra iela, Lācplēša iela, Marijas iela;

- Ls 30,00 mēnesī - teritorijā, kuru ierobežo Hanzas iela, Kr.Valdemāra iela, A.Briāna iela, Tallinas iela, A.Čaka iela, Matīsa iela, Valmieras iela, Satekles iela, Dzirnavu iela, Puškina iela, Krasta iela, 11.Novembra krastmala;

- Ls 20,00 mēnesī - pārējā Rīgas pilsētas teritorijā.

Personu tiesības lietot maksas autostāvvietu atbilstoši saistošajiem noteikumiem apliecinās iedzīvotāja karte, kuru būs jānovieto redzamā vietā - kreisajā pusē uz transportlīdzekļa priekšējā paneļa.

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu