Jūrmalā atzīmē Alberta Kronenberga 120. gadadienu ar Sprunguļmuižas gadatirgu 

Sestdien, 8. septembrī, no plkst. 13:00 Jūrmalā, Bulduros, Muižas ielā Jūrmalas teātris ar Jūrmalas domes atbalstu aicina uz svētkiem "Albertam Kronenbergam - 120. Sprunguļmuižas gadatirgus Bulduros", savukārt plkst. 17:00 - Dailes teātra aktiera Pētera Liepiņa monoizrāde A.Kronenberga "Jērādiņa" turpat Bulduros.

, 2007. gada 31. augusts plkst. 12:49

Sprunguļmuižas gadatirgus ar rudens veltēm un kārumiem, linu izstrādājumiem būs svētki visai ģimenei. Tirdziniekus un pircējus gaidīs neticami notikumi kopā ar mājas peli Skribu - Skrabu, kaķi Miku, zaķeni Madi un āpsi Čiku, būs dziesmas, dejas un rotaļas, runājošas lelles, dzīvnieciņi un bērnu atrakcijas, konkurss par Alberta Kronenberga daiļradi un, protams, balvas.

Lielajā Sprunguļmuižas gadatirgū varēs iepirkties, ielūkoties Raganas ķēķī, noskatīties muzikālo uzvedumu "Mazais ganiņš", piedalīties mākslinieka Jāņa Anmaņa "Kronenberga darbnīcā", vērot Latvijas labāko cirka mākslinieku priekšnesumus, priecāties par Rīgas Zooloģiskā dārza zvēriņiem, kā arī izbaudīt atrakciju "Baltā Kaza" un "Labirints" pārsteigumus.

Gadatirgū uzstāsies bērnu popgrupa "Mārītes", bērnu deju kolektīvs "Mazais Andžiņš", jauniešu deju kolektīvs "Zālīte" un radošā grupa "Vokāls".

Grafiķis un dzejnieks Alberts Kronenbergs (1887-1958), ko pazīstam galvenokārt kā bērnu grāmatu autoru un ilustratoru, dzimis un uzaudzis Slokā. Pirmo izglītību Alberts ieguva krusttēva Alberta Hāznera tautas skolā, kas atradās tagadējā Valkas ielā Jūrmalā. 1903.gadā Kronenbergu ģimene pieņēma tālaika latviešu zemniekiem neraksturīgu lēmumu - sūtīt jaunāko dēlu mākslas skolā. Alberts iestājās B. Blūma zīmēšanas skolā un pēc trīs gadiem - Jaņa Rozentāla privātstudijā, bet 1911.gadā - Pēterburgas Ķeizariskās mākslas veicināšanas biedrības skolā.

Alberts Kronenbergs guldīts Meža kapos, pieminekli "Mazais ganiņš" viņa kapa vietai veidojis tēlnieks Juris Mauriņš. Mākslinieka un literāta dzimta joprojām dzīvo Jūrmalā.

Izcilā novadnieka jubilejas gadu Jūrmalā iezīmēs vairāku pasākumu cikls, ko oktobrī Slokas bibliotēkā turpinās literārs sarīkojums "Ienāc Alberta Kronenberga grāmatu pasaulē". Tajā paredzēta tikšanās ar slocenieci aktrisi Antu Krūmiņu, kas dažādu tautas instrumentu pavadījumā citēs A.Kronenberga darbu "Vecā beka".

Jūrmalas pilsētas muzejs veidos īpašu bukletu "Jūrmala bērna acīm", atbilstoši bērnu interesēm atzīmējot pilsētas kultūrvēsturiskos objektus, dabas un atpūtas vietas. Savukārt Slokas pamatskolas bērni kopā ar pedagogiem veido taku ar nosaukumu "Atrodi mazo ganiņu Slokā!".

Pie Slokas bibliotēkas Jūrmalas pilsētas dome plāno novietot tēlnieka Edvīna Krūmiņa gatavoto Alberta Kronenberga piemiņas zīmi, bet Jūrmalas pilsētas muzeja filiālē Aspazijas mājā atklās A. Kronenberga jubilejai veltītu izstādi "Pieci kaķi un Mazais ganiņš - jūrmalnieki".

 

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja p.i.
Sanita Graudiņa

 

Papildinformācija: 7093872 , fakss 7093871, e-pasts: prese@jpd.gov.lv

Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

7,03 miljoni eiro – tāds bijis lielākā Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā pērn...

Šobrīd Latvijas veikalos nav iespējams iegādāties AS Dzintars krēmu Niveja, biznesa portālam...

Dzērienu ražotājs Coca-Cola pirmo reizi atklājis, ka viena gada laikā tas izmanto...

Kontekstā ar pašlaik aktuālajiem Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) parādiem sociālajos tīklos...

Saskaņā ar starptautiska pārtikas atkritumu mazināšanai veltīta projekta Fusions datiem aptuveni...

Grupas Prāta Vētra bundzinieks, mūziķis Kaspars Roga šā gada maija sākumā skatītājiem...