Jūrmalā krasi «apcērp» sabiedrisko transportu un paaugstina biļešu cenu

2009. gada 13. augusts plkst. 17:52

No 1. septembra paredzēts būtiski samazināt Jūrmalas sabiedriskā transporta reisu skaitu un paaugstināt biļešu cenu.

Jau 2009. gada budžets tika sastādīts ar 120 -150 tūkstošu latu deficītu, turklāt budžeta ieņēmumu daļa nepildās, Jūrmalas pilsētas domes (JPD) sēdei sagatavotā ziņojumā norāda JPD Transporta nodaļas vadītājs Alvils Rudzītis. Taču būtiskākā problēma ir valdības lēmums vairs nedotēt sabiedrisko transportu pašvaldībās. Tas nozīmē, ka līdz gada beigām pašvaldībai jāatrod papildus finansējums līdzšinējo valsts budžeta līdzekļu kompensācijai aptuveni 100 tūkstošu latu apjomā, jo tāda bija valsts finansējuma daļa pirmajā pusgadā.

Lai nodrošinātu JPD apstiprinātos maršrutus, reisus un kustības autobusu kustības grafikus, līdz gada beigām budžetā pietrūkst 237.5 tūkstoši latu. Ieviešot pasākumu plānu, zaudējumus samazinās par 104.7 tūkstošiem latu. Iecerēts slēgt vairākus autobusu maršrutus – 2., 3., 11., kā arī 1. jeb skolēnu autobusu. Retāk kursēs 6. un 8. maršruta autobusi, toties vairāk reisu plānots vienīgajā rentablajā – 10.a – maršrutā, kas brauc no Bulduriem uz Sloku. Tādējādi šai maršrutā kustības intervāls no 30 minūtēm samazināsies uz 10 minūtēm.

Jūrmalas autobusos, kuros varēja braukt par 40 santīmiem, maksa palielināta uz 50 santīmiem, pielīdzinot to maksai par braucienu mikroautobusos. Mēnešbiļetes cena  visām dienām no 15 latiem pieaugs līdz 19 latiem, bet darba dienām – no 12 līdz 15 latiem. Pārvadātājam - SIA Autotransporta firma Jūrmala SV - saimnieciskos izdevumus jāsamazina par 4.5 tūkstošiem latu mēnesī.