Jūrmalā steidz nosmelt krējumu

2011. gada 01. augusts plkst. 12:58
Dalies ar šo rakstu

Gada laikā par 20 – 30% ir palielinājusies dzīvokļu cena Jūrmalas centrālajā daļā, kas skaidrojams ar ierobežoto piedāvājumu, līdz ar to nekustamā īpašuma tirgū Jūrmalā ir zināma ažiotāža.

Faktiski gan daļa dzīvokļu šobrīd dažādu iemeslu dēļ nemaz nav pārdošanā, turklāt sarosījušies ir attīstītāji, kas tirgū iepludinās jaunu dzīvokļu «porciju».

Pēc lielā klusuma, kas vairākos iepriekšējos gados valdīja Jūrmalas nekustamā īpašuma tirgū, pašreizējā pircēju interese par mājokļu iegādi patiešām ir uzskatāma par lielu, saka Vija Gailīte, Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja.

Interesi par nekustamo īpašumu Jūrmalā izrāda galvenokārt ārvalstnieki, lielākoties – NVS pilsoņi, un tas daļēji skaidrojams ar grozījumiem likumos. Tomēr ir cilvēki, kas nopirkuši dzīvokli par zemāku cenu, piemēram, Kauguros, lai būtu kur apmesties vasaras atvaļinājuma laikā. Vēl viena pircēju kategorija, kam uzturēšanās atļauja ir mazāk aktuāla, ir t.s. dārgo īpašumu pircēji, kam pārvietošanās jautājums Šengenas zonā pārsvarā gadījumu ir atrisināts jau iepriekš.

Salīdzinot ar 2010. gadu, dažu dzīvokļu cenas krasta līnijā pieaugušas par 20 – 30%, ir aprēķina nekustamā īpašuma kompānija Colliers International. Viena kvadrātmetra cena Jūrmalas centrālajā daļā esošajos ekskluzīvajos projektos ar pilnu apdari, iebūvētu tehniku un mēbelēm ir no 4500 līdz pat 9000 eiro.

Lielākā daļa, t.i. 80 % darījumu, jaunos projektos notiek otrreizējā tirgū.

 

 


 

Dalies ar šo rakstu