Jūrmalas siltumā un Jūrmalas ūdenī amati tiek mākslīgi radīti un dāļāti radiniekiem

2011. gada 25. marts plkst. 12:43
Autors: Gunta Kursiša - speciāli Db
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pašvaldības uzņēmumā Jūrmalas siltums papildus pieņemti darbā astoņi cilvēki, par 6 tūkst. latiem mēnesī palielinot algu fondu. Nodaļas pārstāvji vēstulē Valsts kontrolei norāda, ka amatos piņemtie cilvēki ir deputātes Dzintras Homkas radinieki vai draugi, un atsevišķi amati ir izveidoti tieši viņiem, tādu viedokli pauda Jūrmalas Vienotības reģionālās nodaļu apvienības pārstāvji.

Par Jūrmalas siltuma ražošanas direktoru ar atalgojumu 1480 lati mēnesī kļuva deputātes Dzintras Homkas civilvīrs Arvīds Knislis. Ierosinātā kriminālprocesa par uzņēmuma Dubultu šķelda izsaimniekošanu dēļ no pienākumiem Jūrmalas siltumā A.Knislis tika atstādināts, tomēr jaunizveidotais ražošanas direktora amats pašvaldības uzņēmumā tika saglabāts. Turklāt kopš A.Knislis zaudēja uzņēmuma vadītāja amatu Dubultu šķeldā, Jūrmalas siltums vairs neiepērk uzņēmuma saražoto lētāko siltumenerģiju – tādā veidā Jūrmalas siltums zaudējot ap 30 tūkst. latu apkures sezonā, tā ir aprēķinājuši Jūrmalas nodokļu maksātāji.

Jūrmalas Vienotības reģionālās nodaļas pārstāvji ir sašutuši arī par to, ka Dz.Homkas znotam D.Silavam Jūrmalas siltumā tika piešķirts jaunizveidotais transporta nodaļas priekšnieka vietnieka amats ar algu 900 lati mēnesī. Jūrmalnieki norāda, ka Jūrmlas siltumā nav vairāk par 10 automašīnām tādēļ šāda amata izveidošana esot acīmredzama resursu šķērdēšana un iedzīvošanās uz nodokļu maksātāju rēķina. «Šis amats D.Silavam ir izveidots speciāli, jo automašīnu skaits uzņēmumā Jūrmalas siltums ir uz rokas pirkstiem saskaitāms,» uzskata jūrmalnieki.

Ar to Dz.Homkas radinieku iecelšana amatos Jūrmalas siltumā vēl nebeidzas – deputātes brāļa dēls Kukainis pašvaldības uzņēmumā ir pieņemts darbā par juristu (alga 900 lati mēnesī).

Jūrmalas siltumā jaunizveidotajā valdes priekšsēdētāja vietnieka amatā tikai iecelts Māris Munkevics, kukuļdošanā apsūdzētā Raimonda Munkevica dēls. M.Munkevica alga tādējādi gandrīz trīskāršojās – valdes locekļa amatā esot viņš saņēma 400 latus mēnesī, bet tagad – 1485 latus mēnesī, atklātā vēstulē Valsts kontrolei norāda Jūrmalas Vienotības reģionālās apvienības pārstāvji.

Arī Jūrmalas ūdenī jaunizveidotajā valdes priekšsēdētāja vietnieka amatā iecelts Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieces Larisas Loskutovas draugs Aleksejs Volkovs – jūrmalnieki Valsts kontrolei norāda gan uz to, ka vietnieks valdes priekšsēdētājam nemaz nav nepieciešams, turklāt atkal pašvaldības uzņēmumā tik mākslīgi radīti amati deputātu draugiem.

«Kopējais darba algu pieaugums Jūrmalas siltumā vienā mēnesī ir 6130 lati mēnesī, un 73560 lati gadā, savukārt nekustamā īpašuma un mājokļa nodokļu maksājumus šosezon nevarēs atļauties apmaksāt arī tās ģimenes, kas nav atzītas par trūcīgām,» sašutuši ir Jūrmalas Vienotības nodaļas pārstāvji.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām