Juvelierizstrādājumu tirgus stabilizējas; ar rotām pērk arī emocijas 

Juvelierizstrādājumu tirgus stabilizējas; pašmāju pircēji meklē un vairāk pērk rotas ar stāstu, tādas, kas raisa emocijas.

Dace Kaminska, 2013. gada 28. februāris plkst. 8:20

Juvelierizstrādājumu tirgus ir saistīts ar ekonomikas svārstībām. Pērn un šī gada sākumā bija vērojama tirgus stabilizēšanās, pat neliels pieprasījuma pieaugums, stāsta SIA Jahonts mazumtirdzniecības vadītāja Anita Grausa. Taču pēdējā laikā pirktspēja atkal samazinoties.

Tam piekrīt zīmola FreyWille veikala direktore Kendija Uzkalne. Pēdējais gads uzņēmumam gan starptautiskajā, gan Latvijas tirgū bijis veiksmīgs. «Māksla, filozofija cilvēkus iedvesmo. Vajadzīgs kaut kas interesants, krāsains, neierasts, lai izrautu mūs ikdienas rutīnas, ir vajadzīgs kaut kas, par ko padomāt, atgādinot par vērtībām, ir nepieciešama kultūras deva, kas bagātina dzīvi, ir vajadzīgs skaistuma valdzinājums un emocijas, ko sniedz skaistas lietas,» ir pārliecināta K.Uzkalne.

Pieprasījums pieaug arī pēc laikmetīgajiem rotu māksliniekiem un viņu darbiem, raugoties uz ieņēmumu tabulu pa gadiem, secina Agita Putāne, mākslas galerijas Putti vadītāja. Pirms 13 gadiem atverot Putti, viņa vēlējās, lai tā kalpo kā mazu izmēru galerija, kurā tiktu izstādītas Latvijas laikmetīgo mākslinieku rotas, tiktu rīkotas izstādes. Tas ir piepildījies. «Taču zem tā slēpjas pamatīgs darbs un investīcijas, lai tā notiktu, lai galerija būtu atpazīstama ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, darbā ar klientiem, galerijas iekārtošanā, izstāžu rīkošanā,» viņa piebilst.

Arī SIA Baltu rotas var uzskatīt par rotu biznesa veterāniem – tirgū uzņēmums darbojas 18 gadus. Sākotnēji uzņēmums orientējās uz seno rotu kopiju izgatavošanu, bet patlaban rada rotas, kur senie simbolu iekļauti modernā dizainā, veido moderno rotu kolekcijas (piemēram, ar rožu motīviem, jūrmalas akmeņiem, magonēm un dārgakmeņiem). Pēdējos pāris gados SIA Baltu rotas pievērsusies eksportam – uzņēmumā tapušās rotas ir nopērkamas dizaina un mākslas salonveikalos Kanādā, ASV un Francijā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 07. janvāris plkst. 8:25

Neskatoties uz cenu pieaugumu, Latvijas tirgū juvelierizstrādājumi tiek pieprasīti vairāk, turklāt,...

2013. gada 04. janvāris plkst. 14:05

Par Norvēģijā zagtu rokas pulksteņu un juvelierizstrādājumu kontrabandu vairāk nekā 58 tūkstošu...

2012. gada 29. augusts plkst. 17:51

No Zviedrijas uz Latviju braucošā prāmī Lietuvas pilsoņa vadītā automašīnā tika...

Nepalaid garām

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

Investējot 15 miljonus eiro, Salienā, Babītes novada Piņķos uzsākta King's College Britu...