Kā ASV prezidenta vēlēšanu iznākums ietekmēs naftas cenu?

2016. gada 08. novembris plkst. 17:52
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Kamēr analītiķi patlaban lielāko uzmanību velta akciju, obligāciju, valūtu un citu aktīvu tirgus reakcijai uz ASV prezidenta vēlēšanām, tiek prognozēts, ka naftas cenas ne mazāk reaģēs uz to iznākumu, raksta The Wall Street Journal.

Lielākoties analītiķi un investori prognozē, ka Donalda Trampa uzvara varētu iedragāt naftas cena, savukārt Hilarijas Klintones uzvara – paaugstināt. JP Morgan analītiķi paredz, ka Trampa uzvaras gadījumā Brent markas naftas cena trešdien var sarukt līdz 43 dolāriem par barelu, bet Klintones uzvaras gadījumā – līdz 48 dolāriem par barelu.

Otrdien Brent cena turējās ap 46,09 dolāriem par barelu.

ASV prezidenta vēlēšanu ietekmi uz naftas cenām turpinās tālākā attīstība Naftas Eksportētājvalstu organizācijas vidū.

PVM analītiķis Tamass Varga norāda, ka kopējais analītiķu viedoklis ir tāds, ka ekonomika vairāk cietīs Trampa ievēlēšanas gadījumā nekā Klintones, kad naftas cenām varētu būt gaidāms kāpums.

Lielākā daļa investoru uzskata, ka Trampa uzvara iedragās riskantākas investīcijas, sākot no akcijām līdz pat uzņēmumu parāda vērtspapīriem un naftu. Tajā pašā laikā tiek paredzēts, ka ASV dolāra vērtība saruks, ja Tramps vinnēs. Tas var veicināt dolāros nominētās naftas cenu pieaugumu, kas kļūs lētāka citu valūtu turētājiem.  

Dalies ar šo rakstu