Kā pārdzīvot pirmo darbdienu pēc atvaļinājuma 

Atgriezties darbā pēc skaista atvaļinājuma ir vienkārši nežēlīgi. Darbi gaida rindā, laimīgie kolēģi, kas tūlīt dosies atvaļinājumā, priecīgi atgādina par darbiem, ko tu varētu uzņemties. Kā lai saņemas? Ar labu plānošanu, attieksmi un sevis lutināšanu!

Monday.lv, 17.7.2013

Foto: Flickr.com /theogeo/

Ierodies darbā stundu ātrāk. Nē, protams, ne tāpēc, ka gribētu uzsvērti demonstrēt savas ilgas pēc darba, bet gan tāpēc, lai varētu mazliet pasvinēt pirmo stundu ar kolēģiem. Pirms tam izskati, sagrupē un prioritizē visus e-pastus. Iezīmē ar  karodziņu tos, uz kuriem noteikti jāatbild jau pirmajā dienā. Otrās grupas prioritāte būs atbildes kolēģiem un klientiem, kuru lūgumiem pavisam noteikti nevarēsi atlicināt laiku pirmajās dienās. Atvainojies, paskaidro situāciju un piedāvā citus termiņus.

Pa ceļam uz darbu nopērc pietiekami daudz grēcīgi garšīgo kruasānu, ar ko iepriecināsi savus mīļos kolēģus. Svētki nenotiek paši no sevis, tos vajag radīt, un kāpēc gan tie nevarētu krāšņot pirmo darba dienu? Dzīve, kā zināms, sastāv ne tik daudz no faktiem, cik no mūsu attieksmes pret tiem!

Necenties visu izdarīt jau pirmajā dienā!

Atgriezies lēnām. Nesteidz izdarīt visu jau pirmajā dienā. Saplāno savus svarīgākos darbus tikai pusnedēļai, nākamajām divām trim dienām. Pie katra darba pieraksti, cik stundas vai dienas tas tev parasti prasa. Termiņus saviem projektiem vai uzdevumiem uzliec nedaudz garākus nekā parasti – bet ne tik ļoti, lai citi to pamanītu. Tev vienmēr būs iespēja tos nodot ātrāk, tādējādi iepriecinot kolēģus un sevi. Pirmajā nedēļā neuzņemies neko jaunu, lieku vai papildus taviem tiešajiem darba pienākumiem. Tev pietiks ar saviem darbiem.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Tiecies ar savu vadītāju. Vai vismaz nosūti e-pastu ar saviem veicamajiem uzdevumiem un to izpildes grafiku. Iespējams, tava atvaļinājuma laikā kaut kas mainījies, un viņam būs cits viedoklis par prioritātēm.

Pirmo darbu no garā saraksta izvēlies to, kas tevi visvairāk iepriecinātu vai kas tev padodas viegli. Lai gan bieži vien iesaka sākt ar grūtāko, tas neattiecas uz pirmo dienu pēc atvaļinājuma. Tam vajadzētu būt kaut kam ātri un bez īpašas piepūles paveicamam.

Apbalvo sevi par savu pirmo paveikto pēcatvaļinājuma darbu. Ja kūkas jau bija no rīta, izvēlies ko citu kārdinošu, bet, galvenais, reāli iegūstamu. Kino, labs restorāns, satikšanās ar draugiem, iepirkšanās, izbrauciens uz peldi, skrituļošana… Lai tie ir nelieli gaidīšanas svētki, kas mums vienmēr uzlabo garastāvokli! Mūs var tik viegli aplipināt gan ar labajām, gan sliktajām sajūtām.

Uzturi sevī optimismu! Tā vietā, lai kopā ar dažiem vaimanām atsaucīgiem kolēģiem žēlīgi gaustos par aizgājušo dienu skaistumu, un grūto dzīvi, kas tagad tevi gaida līdz pat nākamajam atvaļinājumam, centies sevī kultivēt optimismu. Un neslēp to. Šajā ziņā mēs visi esam uzņēmīgi, mūs var viegli aplipināt – gan ar labajām, gan sliktajām sajūtām. Centies domāt par kādu projektu vai darba tikšanos, kuru tu gaidītu ja ne gluži ar prieku, tad vismaz dzīvu interesi.

Esi šeit un tagad! Ja garastāvoklis pavisam nīgrs un tā vien gribas čīkstēt, atceries, ka tava dzīve nav ne tas skaistais atvaļinājums, kas nupat bija, nedz arī tas, kas būs kaut kad. Tava dzīve patiesībā ir tikai šis mirklis, un tikai tavā ziņā, kā to nodzīvot – ar prieku un cerību vai dusmām un īgnumu. Dzīvei nav darbdienu melnraksta un atvaļinājumu skaistā tīrraksta. Dzīve sastāv no pilnīgi visu dienu krellītēm, un labāk, lai katra no tām kaut mazliet mirdz! Labu veiksmi! Un dod ziņu par to, vai palīdzēja!

Monday.lv

Tevi varētu interesēt

Vēlme ātri un bez pūlēm sasniegt nosprausto mērķi dominē pār īstām zināšanām...

Darba un karjeras vortāls cvmarket.lv veica lietotāju aptauju, lai noskaidrotu - kurš...

Laikam ejot, cilvēkiem raksturīgi zaudēt sākotnējo darba iedvesmu vai, gluži pretēji, ieslīgt...

Nedaudz vairāk nekā trešdaļa (34%) Latvijas iedzīvotāju vasaras atvaļinājumu plāno pavadīt...

Vasaras sezona dažādos uzņēmumos ir atšķirīgs darba cēliens - daļai darba apjoms...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Harvard Business Review izpētījis, ka darbinieki, kuri strādā rupja vadītāja pakļautībā, kādudien...

Konkursā «Atbalsts darba aizsardzības filmu uzņemšanai» par labākajām atzītas...

Šajā gadā stundas darbaspēka izmaksas aug pakāpeniski un ir būtiski zemākas nekā...

Mācību centrs BUTS sadarbībā ar Latvijas Darba Devēju konfederāciju organizē vienas dienas...

Šī pusgada laikā darba devēji Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) NVA CV/Vakanču portālā...

Lai gan pēc pārejas uz eiro kontā «ieripos» it kā vairāk naudas,...

Pirmajā ceturksnī vidējā darba samaksa nedaudz pārsniedza pirmskrīzes līmeni un arī reālajā...

Aktivitātē «Atbalsts darba vietu radīšanai» atbalstīti visi iesniegtie projekti...

Mūsdienu globālajā darba tirgū no potenciālajiem darbiniekiem tiek prasīts arvien vairāk. Pasaules...

Īsteni entuziasti pret pirti kā garīgā un fiziskā ķermeņa sakārtošanas rituālu izturas...