Kā top?: Mežrozes gultasveļa 

Aptuveni divdesmit minūšu braucienā no galvaspilsētas centra, Juglā, Brīvības ielā 403, atrodas Baltijas valstīs lielākā gultasveļas, audumu un virtuves izstrādājumu ražotne. Tā kā cilvēks miegā pavada aptuveni trešdaļu savas dzīves, Db.lv piedāvā ielūkoties gultasveļas tapšanas procesā SIA Mežroze ražotnē.

Gunta Kursiša, 2013. gada 22. oktobris plkst. 6:01

SIA Mežroze šūto izstrādājumu daudzums mēnesī sasniedz 100 tūkst. vienību. Laikā no šā gada janvāra līdz septembrim uzņēmumā tika saražots aptuveni viens miljons gatavu izstrādājumu, no kuriem aptuveni 40% veido gultasveļa, Db.lv uzzināja ražotnē.

Lielākā daļa – aptuveni 90% - no visas saražotās produkcijas tiek eksportēta, bet atlikušie 10% nonāk vietējā tirgū. Turklāt lielāko daļu eksporta veido preču pārdošana Skandināvijas valstīs. «Nevarētu teikt, ka esam kā speciāli mērķējuši uz Skandināvijas tirgu, drīzāk šīs valstis ir izvēlējušās mūs. Sākotnēji mēģinājām eksportēt uz dažādām Eiropas valstīm, taču no tieši no Skandināvijas bija lielākais pieprasījums,» Db.lv stāstīja prezidenta padomes administrācijas vadītājs Sergejs Vitvickis. Tāpat Mežrozes produkcija mazākos apjomos tiek tirgota arī citur, piemēram, ASV tirgū tiek pārdoti lina izstrādājumi.

Lai arī satīns vēl aizvien ir SIA Mežrozes ražošanas apjomu līderis, parādās tendence cilvēkiem aizvien vairāk izvēlēties lina produktus, pauda SIA Mežroze pārstāvis. Gultas veļa tiek ražota no gana plaša audumu klāsta, piemēram, no satīna, mitkala, perkala, lina.

Gultas veļas ražošana sākas ar kokvilnas iepirkšanu no Ķīnas, Indijas, Pakistāna un Amerikas, kas ir līderes kokvilnas audzēšanā. Pēc tam ražotnē tiek veiktas vairākas apstrādes procedūras, un uz auduma tiek uzdrukāts zīmējums. Kā noskaidroja Db.lv, sarežģītākais posms visā ražošanas procesā ir auduma apdruka, un pašlaik SIA Mežroze auduma apdrukā izmanto trīs līnijas, no kurām viena ir digitālās drukas līnija, ko uzņēmums sāka izmantot šā gada februārī.

SIA Mežroze ražošana Rīgā izvietota četrās ražošanas ēkās, no kurām pēc platības lielākais ir balināšanas korpuss (pirmajā tā stāvā izvietotas balināšanas līnijas, otrajā - drukāšanas cehs, trešajā - šūšanas cehs un vietējā tirgus noliktava) – tas aizņem aptuveni 16 tūkstošus kvadrātmetru.

Uzņēmums pērn apgrozīja vairāk nekā 7,33 miljonus latu, savukārt tā peļņa 2012. gadā veidoja vairāk nekā 63 tūkstošus latu, liecina Lursoft dati.

Vairāk par ražošanas procesu uzziniet, aplūkojot galeriju augstāk!

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 14. oktobris plkst. 5:54

Pirms diviem gadiem iegādāta ar «milzīgiem zaudējumiem», pašlaik Daugavpils...

2013. gada 08. oktobris plkst. 10:21

Laikā, kad lielākā daļa piemājas dārziņu īpašnieku un entuziastu tomātus ziemai jau...

2013. gada 03. oktobris plkst. 17:38

Aptuveni 40 speciālistu no vairāk nekā 10 valstīm starptautiskā konferencē novērtēja Latvijas...

2013. gada 02. oktobris plkst. 13:55

Medijs Business Insider izveidojis sarakstu ar «pasaulē labākajiem viedtālruņiem»....

2013. gada 30. septembris plkst. 15:48

Zāļu ražošanā pircējiem 100% jāpaļaujas uz zāļu ražotāju - tiem, kam zāles...

Nepalaid garām

Alus pasaule ir daudz plašāka, nekā varētu iedomāties, stāsta šī dzēriena someljē...

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...