Kā top?: Pneimatiskās lodes Daugavpils Skrošu rūpnīcā

2013. gada 14. oktobris plkst. 5:54
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Foto stāsts
Dalies ar šo rakstu

Pirms diviem gadiem iegādāta ar «milzīgiem zaudējumiem», pašlaik Daugavpils Skrošu rūpnīca turpina darbu - dažādu kalibru ložu, skrošu, renkuļu, kā arī pneimatisko ložu ražošanu, turklāt rūpnīcai šajā laikā ir izdevies atgriezties arī pie peļņas. Munīcijas ražošanai klāt Skrošu rūpnīcā nākusi tūrisma nozare, un interesentiem Daugavpilī tiek rādīts, kā skrotis ražoja agrākos laikos, Db.lv stāstīja rūpnīcas īpašnieks Aigars Staks. Db.lv viesojās Daugavpilī, lai uzzinātu, kā ražo pneimatiskās lodes, ko pārsvarā izmanto šaušanas sportā.

Rūpnīcas peļņa pērn ir sasniegusi 12,17 tūkstošus latu, liecina Lursoft dati. Uzņēmuma īpašnieks Db.lv uzsver, ka runāt par pilnīgu ražošanas atjaunošanu (full recovery) ražotnē ir vēl pāragri - ražotne ar zaudējumiem iegādāta 2011. gadā, tomēr situācija vietējā tirgū ļauj cerēt uz izaugsmi. «Ļoti daudzas iespējas nav izmantotas, jo Latvijā pašlaik ir ļoti daudz importētās munīcijas, kuras kvalitāte ir sliktāka, bet cena - augstāka,» stāstīja A. Staks. Tādēļ darbība vietējā tirgū ir izvirzīta par SIA Daugavpils Skrošu rūpnīca nākamā gada prioritāti.

Pneimatisko ložu ražošana veido aptuveni 10% no kopējiem ražošanas apjomiem Daugavpils Skrošu rūpnīcā, un pašlaik pārsvarā pneimatisko ložu ražošanas iekārtas tiek darbinātas, lai veiktu piegādes speciāliem pasūtījumiem, no kuriem lielu daļu veic Latvijas sporta skolas. Veiksmīgos mēnešos rūpnīcā tiek saražoti 500 - 700 kilogrami pneimatisko ložu, taču šis apjoms var būt arī mazāks «klusajos» laika posmos bez pasūtījumiem, stāstīja A. Staks.

Rūpnīca kopš pērnā gada sākusi izmantot savu vēsturisko potenciālu, un sākusi piedāvāt ekskursijas un iespēju bezbailīgākiem apmeklētājiem uzkāpt 37 metrus augstajā tornī, no kura virsotnes agrākos laikos, kā arī pa retam mūsdienās, lej svina putas. Tās brīvajā kritienā sastingst un pārvēršas ideāli apaļās lodītēs - skrotīs, kas tiek pārbaudītas, sašķirotas un izmantotas, piemēram, pīļu medībās. «Muzejs ir pietiekami unikāls objekts, uz kuru mēdz braukt tūristi, kas par Baltijas valstīm ir dzirdējuši pastarpināti,» Db.lv stāsta rūpnīcas īpašnieks A. Staks.

Vairāk par pneimatisko ložu ražošanas procesu uzziniet, aplūkojot galeriju augstāk!

 

Dalies ar šo rakstu