Kā top? SIA iCotton kokvilnas plāksnītes

2019. gada 11. janvāris plkst. 9:24
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Biznesa portāls db.lv viesojās SIA «iCotton» ražotnē Liepājā, lai vērotu, kā tiek ražotas kokvilnas plāksnītes.

Kā stāsta uzņēmuma galvenā tehnoloģe Anastasija Otava, kokvilnas plāksnītes ir pieprasītākais uzņēmuma ražotais produkts. Kokvilnas audumu un plāksnīšu ražošanas cehs ir vienīgais, kas darbojas nepārtraukti, taču, neskatoties uz to, pieprasījums pēc šī produkta ir tik liels, ka dažkārt uzņēmums izvērtē, kurus pasūtījumus apkalpot un kurus atteikt.

Šobrīd brīvās jaudas uzņēmumā nav, esam 100% noslogoti

Viena daļa no saražotās produkcijas ir uzņēmuma zīmoli. Savukārt, privātie pasūtījumi aizceļo pa visu pasauli, piemēram, uz Eiropas valstīm, Ķīnu un Krieviju. «Konkurence ir un tā ir liela, jo ražotāju ir daudz, bet, neskatoties uz to, mēs soli pa solim dodamies iekšā Eiropā. Kad sākām strādāt, lielākā daļa pasūtījumu nonāca Krievijas un Ukrainas tirgū, bet tagad ļoti daudz privātos zīmolus sūtām uz Eiropas valstīm. Baltijas valstīs tirgojam savus zīmolus. Šobrīd brīvās jaudas uzņēmumā nav, esam 100% noslogoti. Mums pietiek klientu, taču nākotnē būsim gatavi jauniem,» stāsta A.Otava.

Viņa skaidro, ka uzņēmums plāno veikt nelielas ražošanas līnijas izmaiņas, lai palielinātu ražošanas jaudu. Plānots arī sākt ražot kokvilnas plāksnītes ar linu. Šobrīd uzņēmumam ir sadarbības partneri Baltkrievijā, kuri «iCotton» sūta lina šķiedras, bet uzņēmums viņiem saražo audumu sieviešu higiēnas precēm. Tiek testēts arī audums, kuram vienā pusē ir kokvilna, bet otrā - zīds.

A.Otava norāda, ka, ja salīdzina ar vates kociņiem un mitrajām salvetēm, kokvilnas plāksnītes ir uzņēmuma pamatprodukts. «Mūsdienās ļoti daudz cilvēku izmanto šo produktu, tāpēc tas ir ļoti populārs,» viņa secinājusi. Uz jautājumu, vai uzņēmums varētu sākt ražot arī vairākkārt lietojamas kokvilnas plāksnītes, viņa atbild: «Daudzkārt lietojamie vates diski ir jāmazgā veļas mašīnā. Es nedomāju, ka tas ir iespējams, jo kokvilna ar laiku izjūk.»


Dalies ar šo rakstu