Kā top? VENDEN ūdens produkcija 

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas SIA «VENDEN», vērojot avota ūdens «VENDEN Mežavots» un dabīgā minerālūdens «VENDEN Sport» tapšanas procesu. «VENDEN» gatavojas vērienīgām investīcijām ražotnes paplašināšanā.

Laura Mazbērziņa, 2018. gada 13. jūlijs plkst. 7:12

Uzņēmums «VENDEN» dibināts 1997. gadā, tā pamatdarbības veids ir dabīgā avota ūdens un dabīgā minerālūdens ražošana, ūdens lietošanas iekārtu noma, kafijas un saistīto produktu tirdzniecība, kā arī kafijas iekārtu noma. Tas jau vairāk nekā divdesmit gadus darbojas ūdens biznesā. «VENDEN» ir ģimenes veidots Latvijas uzņēmums, tam nav ārvalstu investoru un tas nav kāda liela pasaules koncerna uzņēmums.

«VENDEN» šobrīd gatavojas ražotnes paplašināšanai. Ir plānots, ka esošajai ražotnei tiks piebūvēti papildu 2000 kvadrātmetri, pirmajā piebūves etapā investējot aptuveni 2 miljonus eiro. Būvdarbus plānots sākt 2019. gada februārī.

Pirms «VENDEN» dibināšanas, deviņdesmito gadu sākumā uzņēmuma īpašnieks Eduards Magelis vairākus gadus dzīvoja ASV, kur novēroja, ka lielākajā daļā uzņēmumu ikdienā lieto dabīgu ūdeni no 18,9 litru pudelēm, kā arī birojos ir dažāda veida un funkciju ūdens lietošanas iekārtas, kas dod iespēju ūdeni lietot karstā, aukstā un gāzētā veidā.

Gūtā pieredze veicināja ideju par sava dabīgā ūdens ražošanas uzņēmuma izveidi. Izpētot situāciju Latvijā, kā arī, balstoties uz to, kādi paradumi un tendences ir ūdens nozarē pasaulē, tika veidots uzņēmums «VENDEN».

Šobrīd «VENDEN» ūdens tiek iegūts divās vietās.

Pašos uzņēmuma pirmsākumos viens no pirmajiem uzdevumiem un tajā pašā laikā viens no sarežģītākajiem bija ūdens ieguves vietas atrašana. Cēsis jau vēsturiski bija slavenas ar ūdens dziedniecību. Piemēram, astoņpadsmitā gadsimta vidū Cēsu ārsts Georgs fon Meiers atvēra pilsētā ūdens dziedniecības iestādi, kurā ārstējās ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī pacienti no Pēterburgas, Pleskavas, Rīgas un citām Eiropas pilsētām, kā arī Padomju laikā Cēsīs darbojās sanatorija «Cīrulīši». Tādēļ ūdens ieguves vieta un ražošanas iespējas mērķtiecīgi tika meklētas tieši Cēsīs. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas sanatorija «Cīrulīši» vairs nedarbojās, gan tās telpas, gan zeme tika privatizētas. «VENDEN» pārstāvji iegādājās sanatorijas bijušās ēdnīcas kompleksa ēku, kā arī tam blakus esošos dabīgā minerālūdens urbumus. Ēkā tika ierīkota ražotne, uzstādītas ūdens pildīšanas iekārtas.

Astoņdesmitajos gados bija veidota Gaujas Nacionālajā parkā esošo avotu karte, kas ietvēra informāciju par avotu veidiem (dzidravots, sēravots, ģipšavots, dzelzsavots, kaļķavots), to ģeogrāfiskajām koordinātām, avotu ķīmiskā sastāva būtiskākos rādītājus un avotu kapacitāti. Avotu informatīvā apkopojuma pasūtītāji tajā laikā bija Padomju Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas vadošie darbinieki, kuri vēlējās sev nodrošināt dzeramā ūdens rezerves gadījumā, ja iestājas trešais pasaules karš. Pētot un analizējot iegūtos datus, «VENDEN» pārstāvju uzmanību piesaistīja viens no avotiem - Mežuļu avots, kas atradās Vidzemes augstienē, Kocēnu novadā. Tika veikti visi nepieciešamie tehniskie darbi, lai ūdeni varētu iegūt tālākai transportēšanai un pildīšanai pudelēs. Tādējādi uzņēmums uzsāka avota ūdens «VENDEN Mežavots» pildīšanu 18,9 litru pudelēs.

«Lai nodarbotos ar šo biznesu, ir stingri jāievēro dažādi noteikumi, piemēram, gan tas, ko prasa Reģionālā vides pārvalde, gan Pārtikas un veterinārais dienests. Pirmais nosacījums, kurš mums strikti jāievēro, ir, tas, ka mūsu teritorijai ir jābūt nožogotai un regulāri nepieciešama stingra sanitārā pārbaude, kā arī šajā teritorijā nevar būt nekāda saimnieciskā darbība,» informē Ingrīda Rozenfelde, SIA «VENDEN» ražošanas direktore.

2008. gadā, izmantojot Eiropas struktūrfondu finanšu atbalstu, tika modernizēta ražotne, uzstādīta jauna, jaudīga ūdens pildīšanas un pudeļu mazgāšanas līnija, kuras jauda sasniedz vairāk nekā 1200 pudeļu pilnīgu apstrādi stundā. Vēl viens no ražotnes modernizācijas mērķiem bija maksimāli izslēgt ražotnes darbinieku fizisko noslogotību, tādējādi tika robotizēta produkcijas pārvietošana no līnijas uz transporta konteineriem. Visas šīs investīcijas nodrošināja pieaugošā produkcijas pieprasījuma izpildi, uzlaboja ražošanas efektivitāti un samazināja izmaksas.

«Lai ūdens būtu veiksmīga eksporta prece citos tirgos, ir daudz jāinvestē mārketingā. Ūdens ir vairāk lokāla prece, kas turklāt arī ir «smaga» loģistikai, tādēļ ne visi grib «izlauzties» citos tirgos. Mēs vēlamies nostiprināt savas pozīcijas Latvijas tirgū, kas arī ir mūsu galvenais mērķis,» stāsta Aldis Škutāns, SIA «VENDEN» izpilddirektors.

«VENDEN» par saviem galvenajiem konkurentiem atzīst «Evian», «Mangaļi» un «Cido» grupu, «Everest» no Orkla Group, Cēsu alus ar «Lielbāta» no Olvi Group. «Piemēram, «Evian» nāk no Francijas, kur ūdens tirgus ir krietni lielāks, līdz ar to zīmolam ir resursi, lai īstenotu starptautiskas mārketinga kampaņas. Tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc «Evian» spēj īstenot veiksmīgu eksportu, mums tā nav prioritāte. Kvalitātes un minerālvielu sastāva ziņā «Evian» un «VENDEN» ir ļoti līdzīgi – slēptajās degustācijās cilvēki tos savā starpā neatšķir,» stāsta A. Škutāns.

Biznesa fakti:

Juridiskā adrese: Rīga, Ganību dambis 33

Reģistrācijas datums: 10.11.2004.

Apmaksātais pamatkapitāls: 28440 eiro

Darbības veids: Bezalkohola dzērienu ražošana; minerālūdeņu un pudelēs iepildītu citu ūdeņu ražošana

Apgrozījums: 11,6 miljoni eiro (2017. gadā)

Peļņa: 618,6 tūkstoši eiro (2017. gadā)

Darbinieku skaits: 216 (2017. gadā)

(Avots: Lursoft)

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 22. jūnijs plkst. 6:23

Šajā piektdienā, Līgo svētku noskaņās biznesa portāls Db.lv viesojas Valmiermuižas alus darītavā,...

2018. gada 19. jūnijs plkst. 14:19

VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) šonedēļ sākusi Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas...

2018. gada 06. jūlijs plkst. 7:07

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas pie zīmola Drawies radītājas Ievas Pastares,...

2018. gada 11. jūnijs plkst. 14:34

Valsts policija (VP) prezentējusi savu jauno vizuālo identitāti, kas tapusi sadarbībā ar...

2018. gada 15. jūnijs plkst. 7:08

Daugavgrīvas bāka nekad nav bijusi un, visticamāk, arī nekad nebūs tūrisma objekts....

Nepalaid garām

1992. gada 13. aprīlī toreizējā Preses nama 13. stāvā 13 darbinieku lokā...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

Oglekļa dioksīds un sašķidrināts slāpeklis, reiz lietots tikai rūpnieciski, tagad arvien biežāk...

Restorānu biznesā pamatlietas ir skaidras – garšīgs ēdiens, lieliska apkalpošana un labs...

2019. gada desmit mēnešos likvidēti 21 157 uzņēmumi, kas ir par 412...

No šīs sadaļas
2018. gada 10. jūlijs plkst. 14:02

Komercreģistrā ierakstīta zāļu ražotāja AS «Olainfarm» meitas uzņēmumu SIA «Silvanols»...

2018. gada 10. jūlijs plkst. 6:58

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas ražotāji izstrādājuši dažādus produktus. Tam esam...

2018. gada 06. jūlijs plkst. 9:18

Kuldīgas novada Snēpeles pagasta «Norniekos» audzē strausus un kazas, uzņem tūristus un tuvākajā...

2018. gada 05. jūlijs plkst. 17:19

Francijas avionozares detaļu ražotājs Safran Polijā oficiāli atklājis lidmašīnu dzinēju rūpnīcu....

2018. gada 05. jūlijs plkst. 11:11

«Latvijas balzams» laidis klajā Latvijā destilēto džinu «Cross Keys Gin», kura sastāvā...

2018. gada 05. jūlijs plkst. 10:03

SEB banka kopā ar Eiropas tiešo aizdevumu fondu Kartesia ir finansējusi uzņēmuma Groglass kapitāldaļu...

2018. gada 04. jūlijs plkst. 8:03

Sekojot izmaiņām Komerclikumā, AS Latvijas Finieris akcionāru pilnsapulcē pieņemts lēmums izlaist...

2018. gada 03. jūlijs plkst. 17:34

Valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus kartupeļu sēklaudzēšanas...

2018. gada 03. jūlijs plkst. 17:25

Otrdien Eiropas Parlamenta deputāti pirmo reizi atbalstīja īpašas programmas izveidi inovāciju...

2018. gada 03. jūlijs plkst. 16:34

Betona grīdu ražotāja SIA «Primekss» īpašnieks SIA «Primekss Group» kopā ar Polijas...