Enerģētika

Kabeļus zemē liks par ceturtdaļmiljardu latu; cels tarifus

Dienas Bizness, 05.12.2012

A/s Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis.

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

A/s Sadales tīkls 2014. gadā plāno uzsākt elektrības kabeļu rakšanu zemē, katru gadu zem zemes izvietojot 200 km garu kabeļu posmu. Šis projekts uzņēmumam izmaksās 8 miljonus latu gadā, prasot kopējās investīcijas 250 miljonu latu apmērā.

Latvijas Televīzjas raidījumā Labrīt, Latvija! sacījas a/s Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis.

Saistībā ar plānotajiem darbiem un tam nepieciešamo finansējumu uzņēmums no 2014. gada paredz celt tarifus. Pinkulis norādīja, ka paredzamais tarifu pieaugums nepārsniegs 10%.

A/s Sadales tīkls vadītājs skaidroja, ka iepriekš kabeļu izvietošana zem zemes nav uzsākta finansējuma dēļ, jo uzņēmuma vienīgā peļņa ir no sniegtajiem pakalpojumiem. Pinkulis gan izteica cerību, ka viņa vadītais uzņēmums varētu saņemt kādu finansējumu arī no gaidāmās Latvenergo obligāciju emisijas.

Db.lv jau ziņoja, ka a/s Sadales tīkls investīciju deficīts 200 milj. Ls apjomā. Kopš 2006. gada naudas trūkuma dēļ nepadarīto un uzkrāto darbu apjoms a/s Sadales tīkls turpinājis strauji palielināties, nepieciešamās investīcijas mērāmas simtos miljonu latu.

Akciju sabiedrība Sadales tīkls ir uzņēmums, kas nodarbojas ar elektroenerģijas piegādi līdz katram konkrētam uzņēmuma licences darbības zonā esošam klientam, nodrošinot sadales tīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību.

Komentāri

Pievienot komentāru