Nekustamais īpašums

Kadastrs.lv pieejamas 2013.gada prognozētās kadastrālās vērtības

Lelde Petrāne, 05.11.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts zemes dienesta pakalpojumu sniegšanas portālā kadastrs.lv ir iespējams noskaidrot 2013.gadā prognozētās kadastrālās vērtības un līdz ar to arī aprēķināt iespējo nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu nākamajā gadā.

Jautājums par kadastrālajām vērtībām nākamajam gadam aktualizējies, ņemot vērā diskusijas par iespējamajām nekustamā īpašuma nodokļa likmēm 2013.gadā.

Spēkā esošās jeb patlaban 2012.gadam apstiprinātās kadastrālās vērtības portālā kadastrs.lv ir aplūkojamas bez maksas, savukārt nākotnes prognozētās vērtības ir pieejamas par vienreizēju samaksu – Ls 2 par katru īpašumu. Šī samaksa ietver iespēju saņemt datus par izvēlētā īpašuma aktuālo un 2013.gadam prognozēto kadastrālo vērtību atsevišķi zemei un īpašumā reģistrētajām būvēm, kā arī virkni citu datu par īpašumu, piemēram, par tā zemes un būvju, tai skaitā atsevišķu telpu, platību, lietošanas mērķiem, apgrūtinājumiem, labiekārtojumiem u.c.

Ņemot vērā atšķirīgās nodokļu likmes zemei un būvēm, prognozētā kadastrālā vērtība portālā kadastrs.lv netiek uzrādīta īpašumam kopumā, līdz ar to, lai aprēķinātu nodokļu apmēru, zemes kadastrālā vērtība un būvju (telpu grupu) kadastrālā vērtība ir jāsareizina ar attiecīgo nodokļa likmi.

Komentāri

Pievienot komentāru