Kafejnīcas Rīgas centrā varētu nomainīt apģērbu veikali

2011. gada 21. februāris plkst. 12:47
Dalies ar šo rakstu

Līdz šim ilgāku laiku aktīvākie tirdzniecības telpu nomnieki Rīgas centrā bija kafejnīcas, konditorejas, citi ēdinātāji un dažādu preču tirgotāji, bet šogad varētu gaidīt jaunu apģērbu tirgotāju ienākšanu, pieļauj Latio Komercīpašumu tirdzniecības daļas vadītājs Jānis Šīns

Šie uzņēmumi vēlēsies nomāt labas telpas centrā un to īpašniekiem piedāvās augstāku nomas maksu nekā maksā esošie nomnieki. Vairumā gadījumu telpu īpašniekiem ir iespējams īsā laikā lauzt esošos nomas līgumus un pieņemt izdevīgākus piedāvājumus, viņš norāda.

2010. gada nogalē tirdzniecības telpu segmentā aktivitāte pieauga Rīgas centrā. Galvaspilsētas centrā nomnieku lielākā interese ir par telpām Vecrīgā un labākajās tirdzniecības ielās – K.Barona, Tērbatas ielā – un to apkārtnē posmā līdz R.Blaumaņa ielai.

2009.gada nogalē Rīgas centra pieprasītākajās vietās brīvi bija 25–30% tirdzniecības telpu, bet 2010.gada pēdējos trijos mēnešos šis rādītājs ir samazinājies līdz aptuveni 5%. Interese par telpām, kas atrodas aiz R.Blaumaņa ielas virzienā no centra, ir ievērojami mazāka. Vietās, kurās nomnieku vajadzībām un prasībām atbilstošu tirdzniecības telpu piedāvājums samazinās, nomas maksa sāk palielināties, bet segmentos, kuros pieprasījums nav mainījies, nomas maksa saglabājusies iepriekšējā līmenī, kas ir zems.

Augstākais nomas maksas līmenis ir nelielām, labās vietās esošām tirdzniecības telpām – Vecrīgā tas ir 35–40 eiro/m2, citur Rīgas centrā – 25–35 eiro/m2. Vidējā labu telpu nomas maksa Vecrīgā ir 20–25 eiro/m2. Tālāk no aktīvā centra tirdzniecības telpu vidējā nomas maksa ir 5–15 eiro/m2.

Rīgas centra izdevīgākajās vietās pieprasījums pēc tirdzniecības telpu nomas 2011.gadā palielināsies, uzskata J. Šīns.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām