Pakalpojumi

Kaimiņi nesēž, rokas klēpī salikuši

Kristīne Stepiņa, 25.08.2016

Rīgas konferenču un koncertu centrs (RKKC) ieguvis pirmās vizuālās aprises - metu konkursā uzvarējusi Vizuālās modelēšanas studija.

Vizualizācija - Skanstes attīstības aģentūra

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Baltijas valstu cīņu par starptautisku pasākumu organizēšanu izšķirs multifunkcionāls centrs; jau iezīmējušies Skanstes projekta vaibsti, taču arī kaimiņi nesēž, rokas klēpī salikuši, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Akustiskās koncertzāles projekts, kurā būtu iekļauts starptautisks konferenču centrs, pašlaik virzās pa ministriju gaiteņiem. Rīgas konferenču un koncertu centrs (RKKC), kuru plānots būvēt Skanstes rajonā, ieguvis pirmās vizuālās aprises. Lai arī vietējie eksperti norāda, ka no visām trim Baltijas valstīm Latvija šobrīd ir vistuvāk multifunkcionālajam centram, daži avoti vēsta, ka līdz 2018. gadam Viļņā plānots uzbūvēt kongresu centru, bet Tallinā varētu atdzimt pilsētas halle. Savukārt RKKC projekts varētu tikt īstenots līdz 2021. gadam.

Lietuvā ir sākta jauna kongresu centra projekta attīstība, informē Viļņas Tūrisma un konferenču biroja vadītāja Jolanta Beniuliene. Kongresu centrs ir paredzēts padomju laika ēkā, kurā savulaik atradās sporta un koncertu zāle. Ēkas lielākās zāles ietilpība ir 3000 apmeklētāju, tāpat tur būs papildu infrastruktūra paralēlajām sesijām, kura atbildīs starptautiskajiem standartiem. Projektu plānots realizēt līdz 2018. gadam. J. Beniuliene norāda, ka jaunais kongresu nams būs grūdiens viesnīcu attīstībai Lietuvas galvaspilsētā. Laika posmā no 2019. līdz 2020. gadam Viļņā tiks uzbūvētas sešas jaunas viesnīcas, tāpat paplašināsies jau esošās viesnīcas, kas dos papildus 1200 istabu pašā pilsētas centrā, viņa stāsta.

Arī Igaunijā iecerēts renovēt bijušo padomju laika sporta un koncertu halli, kas atrodas netālu no Tallinas pasažieru ostas. Pilsētas domē DB uzzināja, ka kaimiņi plāno tikt pie sava multifunkcionālā konferenču centra 2018. gadā. Tiek lēsts, ka projekts izmaksās 50 – 70 miljonus eiro.

Visu rakstu Kurš kuram griezīs pogas lasiet 25. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Šodien laikrakstā Dienas Bizness pielikums Izstādes & semināri & konferences!

Komentāri

Pievienot komentāru