Kaļinovskis: iespējami pretendenti uz banku Citadele ir Latvijā pārstāvētās skandināvu bankas

2010. gada 23. decembris plkst. 12:03
Autors: BNS
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Latvijā jau pārstāvētās skandināvu bankas ir varbūtējie pretendenti bankas Citadele iegādē, prognozē Rietumu bankas padomes loceklis Aleksandrs Kaļinovskis. «Ārvalstu finanšu konglomerātu vidū vislielāko interesi par mūsu [banku] tirgu turpinās izrādīt skandināvi,» sacīja Kaļinovskis un piebilda, ka tas, ko skandināvu bankas veica attiecībā uz savu meitasuzņēmumu Latvijā rekapitalizāciju, liecina par viņu ilgtermiņa plāniem.

«Šajā situācijā ir apšaubāms, ka tuvākajā laikā Latvijas banku tirgū, kas ir visai ierobežots apmēru ziņā, ienāks principiāli jauni dalībnieki. Tieši skandināvu bankas, kuras jau ir pārstāvētas Latvijā vai izskata šādu iespēju, var nosaukt kā varbūtējos pretendentus uz bankas Citadele iegādi,» klāstīja Kaļinovskis.

Jau vēstīts, ka 2010.gada 1.augustā beidzās Parex bankas sadalīšanas process. Valdība 23.martā pieņēma lēmumu par Parex bankas restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no Parex bankas tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka - Citadele.

Iepriekš portāls pietiek.com informēja, ka starptautiskā konsultanta Nomura sagatavotajā Parex bankas un bankas Citadele pārdošanas stratēģijā starp reālākajām bankas Citadele pircējām minētas divas Ziemeļvalstu bankas, kuras jau pašlaik darbojas Latvijas tirgū, - DNB Nord un Nordea.

Pēc aktīvu apmēra Rietumu banka septembra beigās bija septītā lielākā no 29 Latvijas bankām, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām