Kalnienā audzē sparģeļus

2016. gada 13. maijs plkst. 15:25
Autors: db.lv
Dalies ar šo rakstu

Dvaits Spuriņš cer, ka nākotnē varēs sparģeļus eksportēt uz Skandināvijas valstīm, vēsta reģionālais laikraksts Dzirkstele.

Dvaits Spuriņš ir rīdzinieks, bet Kalnienā ir Dvaita sievas Agneses tēva īpašums, kur tad arī sparģeļi tiek audzēti. Jau 20 gadus Dvaita uzņēmums Dalans darbojas riepu un disku tirdzniecības biznesā Rīgā, bet tagad viņš nolēmis paeksperimentēt ar sparģeļu audzēšanu.

«Man Gotlandē, Zviedrijā, dzīvo draugi, arī pats tur kādu laiku esmu dzīvojis. Tur sparģeļi ir lielā cieņā. Vienmēr, kad pavasarī biju Zviedrijā, galdā tika celti sparģeļi. Tie tiek ēsti ar sviestu, un man ļoti garšo, tāpēc sparģeļi ir aizķērušies arī manā sirdī,» stāsta Dvaits. Ar savu zviedru draugu Stigu pirms apmēram pusotra gada Dvaits nolēmis, ka varētu pamēģināt iestādīt dažus hektārus sparģeļu arī šeit, Latvijā.

Šobrīd sparģeļu bizness ir vēl tikai pašā sākumā. «Mēs pašreiz novācam šo ražu tikai testa režīmā, piedāvājot sparģeļus Rīgas restorāniem, tirdziņos, lai pamazām pievērstu šim mūsu biznesam uzmanību,» skaidro uzņēmējs.

Plašāk lasāms laikrakstā Dzirkstele.

Dalies ar šo rakstu