Kalnmeiers: krīze nopietni ietekmējusi cilvēku psihi 

«Šie pieci smagie krīzes gadi nopietni ir ietekmējuši cilvēku psihi,» atzīst Latvijas Republikas ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Dienas Bizness, 18.3.2013

Ēriks Kalnmeiers

Foto: LETA

«Neiecietība jūtami pieaug jebkurā sfērā. Daudzi noziegumi ir tā saucamie sadzīviskie - kopīga alkohola lietošana, strīds, un tad ir slepkavība vai smagi miesas bojājumi. Cilvēka dzīvība ir nonivelējusies. Reizēm šie noziegumi ir neizskaidrojami,» viņš stāsta intervijā laikrakstam Diena.

Jautāts par izmeklēšanas kvalitāti Latvijā, ģenerālprokurors stāstījis: «12. martā Saeimas komisijā tieši skatīja šo jautājumu. Tur piedalījās Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors Kalniņa kungs. Viņš arī iezīmēja galvenās problēmas, tās principā var sadalīt. Lielākais klupšanas akmens ir finanšu un ekonomiskie noziegumi. Tā ir specifiska joma. Bez pamata zināšanām grāmatvedībā, finansēs, banku darbībā ir grūti izmeklēt to, ko nesaprot. Lai izmeklētājs varētu strādāt pie šīm lietām, viņam ir jābūt sagatavotam šajā jomā. Ja tā nav, viņš nevar kvalitatīvi strādāt. Tas pats par prokuroriem. Arī prokurori ir jāgatavo. Šobrīd ir izveidots apmācības cikls finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanā. Lasīs lekcijas par pamata jautājumiem- kā sastāda bilanci, kā to lasa, ko kurš bilances postenis nozīmē. Šeit sadarbojamies ar Augstāko Tiesu, advokatūru un Finanšu policiju.»

Uz laikraksta jautājumu, vai nebūs tā, ka apmācītie cilvēki aizbēgs uz privāto sektoru, Ē. Kalnmeiers atbildējis: «Grūti spriest par līmeni, kāds būs beigās, jo apmācība ir tikai sākta. Es nedomāju, ka viņi kļūs par izciliem profesionāļiem finanšu jautājumos. Viņi noteikti nespēs konkurēt ar profesionāliem auditoriem un revidentiem.»

Intervijā ģenerālprokurors arī sacījis, ka Latvijā «par izmeklētāju var strādāt jebkura persona, kurai ir augstākās izglītības diploms. Viņš var būt vēsturnieks, sociologs, mediķis, nav svarīgi. Viņu sagatavo sešu mēnešu kursos.»

Tevi varētu interesēt

Spānijas ekonomika 2012. gada pēdējo trīs mēnešu laikā sarāvusies par 0,7%, liecina...

Latvijas politiķu darbu pēc starptautiskās finanšu palīdzības programmas noslēgšanās...

Ekonomikas nedienas frančiem liek apsvērt sveštautiešu pielaišanu nacionālajiem...

Valmieras rajona tiesa 10. janvārī pasludinājusi maizes un konditorejas izstrādājumu ražotāja...

Informatīvā video ministru prezidents Valdis Dombrovskis stāsta par Latvijā veikto taupības politiku,...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...