Kalvītis: pat gaišreģis nevarētu pateikt, kurš būs prezidents

2011. gada 25. maijs plkst. 8:28
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pat lielākais gaišreģis nevarētu prognozēt, kurš šobrīd tiks ievēlēts par prezidentu. Domas politiķiem var mainīties pa stundām un minūtēm, to apliecinot visa iepriekšējā darbība, Dienai norāda ekspremjers, Rīgas Dinamo valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Viņš arī piebilst, ka viss, kas viņam tika pārmests pirms četriem gadiem, notiekot tagad. Liekulība, kas valda politikā visā pasaulē, bet Latvijā it īpaši, esot milzīga.

Bijušais premjers atzīmē, ka pastāv divi iespējamie ceļi vēlot prezidentu, vai nu jāatgriežas pie kārtības, ka prezidentu izvēl tūlīt pēc Saeimas vēlēšanām, vai otrs – jāpāriet pie tautas vēlēta prezidenta.

«Satversmē iestrādātā kārtība paredzēja, ka partijas uzreiz pēc vēlēšanām izlemj, kurš būs premjers, kurš prezidents. Tad mēs vienmēr nonāktu pie profesionāla, politiska prezidenta. Nevis pie prezidenta, kuru meklē kaut kur apkārt,» norāda A.Kalvītis.

Viņš arī pieļauj, ka prezidenta maiņa varētu nozīmēt arī valdības maiņu. Ja prezidenta jautājumā izveidojas cits vairākums nekā pašreizējais vairākums, tad esot iespējams arī valdības krahs. «Varbūt atsevišķu personāliju nomaiņa var dot kādu uzlabojumu, bet nedomāju, ka valdības maiņa varētu veidot labāku kopīgo ainu Latvijā,» atzīmē ekspremjers.


 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām