Kamīnu bizness iesilst 

SIA Agni izaugsmi veicinājuši vairāki nozīmīgi kamīnu montāžas pasūtījumi jaunajos daudzdzīvokļu māju projektos Rīgā un Jūrmalā, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. 

Linda Zalāne, 2014. gada 23. oktobris plkst. 8:24

Pēdējos trīs gados SIA Agni izdevies apgrozījumu kāpināt no 141 tūkstoša eiro 2011. gadā līdz 755 tūkstošiem eiro 2013. gadā. Tas ļāvis uzņēmumam iekļūt Dienas Biznesa un Lursoft veidotajā strauji augošo kompāniju jeb Gazeļu sarakstā. SIA Agni direktors Hārdijs Parādnieks skaidro, ka izrāvienu nodrošinājuši vairāki veiksmīgi projekti Latvijā, kā arī ambiciozs projekts Vīnē.

Agni vārds 21 gada laikā biežāk tiek saistīts ar kamīniem, jo uzņēmums nodarbojas ar kamīnu un akmens izstrādājumu izgatavošanu, projektēšanu, tirdzniecību un montāžu, kā arī individuālu kamīnu un dabīgā akmens projektu izstrādi. Tomēr uzņēmuma darbības diapazons ir plašāks, jo pakalpojumu klāstu tas papildinājis ar NMC poliuretāna karnīžu tirgošanu, dekoru un angļu sanitārtehnikas tirdzniecību, kā arī ar būvniecības darbiem. «Kamīna izvēle ir ilgstošs process. Tajā piedalāmies mēs, klienti, ar otrajām pusītēm, dizaineri un reizēm arī arhitekti. Cilvēks par sev tīkamāko kamīna risinājumu neizlemj vienā dienā. Reizēm tas prasa gadu un vairāk. Mēģinām pārdot sajūtas, ne tikai preci,» stāsta H. Parādnieks.

Atšķirībā no daudziem konkurentiem Agni piedāvājot pilnu servisu – sākot no kamīnu tirdzniecības, individuālo risinājumu izstrādes un beidzot ar kamīnu montāžu un akmens apdari.

Pērn uzņēmums veicis vairākus lielākus pasūtījumus mājokļu projektos. Viens no tiem bijis Pērle (The Pearl) Baltezerā, tur Agni ierīkoja 33 kamīnus kopā ar kurtuvēm un akmens apdari. Biznesu pēdējos gados sildījuši nerezidenti. Būvniecība Jūrmalā ir bijusi aktīva, turklāt apartamentu cena ir augsta. «Reāli šos objektus pasūta nerezidenti. Mums Jūrmalā ir bijuši vairāki objekti, kuros montējām kamīnus, taču ne visos jaunajos projektos ir dūmvadi, tāpēc malkas kamīna uzstādīšana iespējama tikai pēdējā stāva dzīvokļos. Patlaban esam sākuši sarunas vēl ar četru daudzdzīvokļu māju projektu īstenotājiem,» atklāj H. Parādnieks. Šogad vērtīgs pasūtījums bijis arī kāds daudzdzīvokļu mājas projekts Elizabetes ielā, Rīgā, kur Agni ierīkoja 15 kamīnus un 21 dūmvadu. Salīdzinot sadarbību ar privātajiem pasūtītājiem un būvniecības uzņēmumiem, H. Parādnieks teic, ka abos gadījumos sarunas ir ilgas. Ar privātajiem klientiem esot vieglāk vienoties par cenu, bet būvnieki vēlas maksāt pēc iespējas mazāk. «Būvnieki dzen cenas uz leju, bet ir robeža, kuru nevaru atļauties pārkāpt. Mēģinu vienoties par cenu, kas būtu pieņemama visām iesaistītajām pusēm, lai neciestu kvalitāte un serviss,» teic H. Parādnieks. Tikai 2013.gadā uzņēmuma agrozījums sasniedzis līmeni, kāds bijis pirms ekonomikas lejupslīdes gadiem. «Pirms krīzes bija arī pasūtījumi, kad, piesaistot dizaineru un arhitektu, veicām pilnu dzīvokļu un māju remontu. Patlaban šīs nodaļas darbs ir atstāts novārtā, bet nākamgad ir plāns to pakāpeniski atjaunot,» atklāj uzņēmuma direktors. Vēl šogad ir iecerēts veikt salona remontu Rīgā. Tā dizains ir novecojis, jo salons atvērts 1996. gadā. Greznie, klasiskie risinājumi būtu jānomaina ar minimālismu. Pirmais solis salona modernizācijā jau esot sperts, izveidojot akmens ekspozīcijas telpu – Stone Showroom, kur aplūkojams, cik plašs var būt dabīgā akmens pielietojums, kādi var būt dizaina risinājumi.

«Domāju, ka šādas telpas nav nekur citur Baltijā,» viņš turpina.

Vēl viens biznesa atspēriena punkts ir biroja projekts Vīnes centrā, blakus operai. Tiesa, tur Agni veica darbus, kas nav tieši saistīti ar tā specializāciju – izaicinājums bija izveidot koka paneļu sienu, griestus un arku.

Visu rakstu Kamīnu bizness iesilst lasiet 23. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Alus pasaule ir daudz plašāka, nekā varētu iedomāties, stāsta šī dzēriena someljē...

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

No šīs sadaļas
2014. gada 22. oktobris plkst. 17:00

Lai nodrošinātu veselīgāka uztura pieejamību, pārtikas produktos turpmāk tiks noteikts...

2014. gada 22. oktobris plkst. 16:06

Ceturtdien, 23.oktobrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Turcijas Republikas lauksaimniecības...

2014. gada 22. oktobris plkst. 15:26

SIA PAA ar SilkStone izstrādājumiem centīsies iekarot augstākās klases produktu pircēju uzticību...

2014. gada 22. oktobris plkst. 14:39

Izmaiņas uzņēmuma amatpersonās reģistrējusi 2000. gadā dibinātā AS Tosmares kuģubūvētava,...

2014. gada 22. oktobris plkst. 14:35

AS Pasažieru vilciens (PV) informē, ka no šā gada 1.novembra pasažieriem būs...

2014. gada 22. oktobris plkst. 13:29

Lai noturētos Krievijas tirgū un iekarotu Eiropu, RER uzlabo kvalitāti, izstrādā jaunus...

2014. gada 22. oktobris plkst. 12:59

Krievijai un Ukrainai otrdien notikušajās sarunās nav izdevies panākt vienošanos gāzes...

2014. gada 22. oktobris plkst. 9:18

Bioloģiskajiem produktiem ir liels eksporta potenciāls; ārpus Latvijas tos pagaidām novērtē vairāk...

2014. gada 22. oktobris plkst. 8:07

Izglītībai un satiksmei drīzumā gaidāmajos budžeta grozījumos Rīgas domes struktūras prasa vairākus...

2014. gada 21. oktobris plkst. 17:00

Jaunās regulas saistībā ar siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumu, kuras Latvijai uzliek Eiropas...