Pārtika

Kampaņa Nepērc svešu aicina valsts iestādes rādīt piemēru

Sandra Dieziņa, 16.10.2012

Ekrānuzņēmums

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vairāki pašmāju ražotāji, kas apvienojušies kampaņai Nepērc Svešu!, aicina iegādāties Latvijas ražojumus.

Kā liecina Db rīcībā esošā informācija, akcijā iesaistījušies vairāki nacionālā kapitāla uzņēmumi, kas vēlas piesaistīt patērētāju uzmanību vietējiem ražotājiem, importa vietā aicinot izvēlēties par labu pašmāju produktiem. Kā kļuva zināms DB, akcijā piedalīsies dažādu nozaru pārstāvji – maizes, piena, zivju, dārzeņu un alus, kas pārstāv uzņēmumus galvenokārt ar nacionālo kapitālu.

Pagaidām gan uzņēmēji nevēlas plašu publicitāti, solot vairāk stāstīt kampaņas oficiālajā prezentācijā novembra sākumā. Sociālajos tīklos profila Nepērc Svešu! veidotāji aicina atbalstīt Latvijā ražotu preci. Viens no kampaņā iesaistītajiem, Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents, bijušais Latvijas pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētājs Didzis Šmits neslēpj, ka idejas pamatā ir vēlme aicināt sabiedrību izvēlēties vietējo ražotāju preci.

«Un, pirmkārt, lai valsts un pašvaldības, kas rīkojas ar nodokļu maksātāju naudu, rādītu piemēru. Lai nav tā, kā pirms pāris gadiem, kad cietumiem tika piegādāti importa burkāni. Mums ir jāstimulē valsts ekonomika. Un lai patērētājs izdara to savu patriotisko izvēli,» ideju skaidro LZS prezidents.

Db.lv iepriekš vēstīja, ka ārzemju tomātu un maizes pirkšan Latvijā ražotu produktu vietā salīdzināma ar «okupāciju bez tankiem» - šāds vēstījums rodams akcijas Nepērc svešu! ietvaros izveidotā video, kurā uzsvērts, ka, pērkot «svešu» produkciju, tiek kaitēts vietējiem uzņēmējiem un Latvijas valstij kopumā.