Kampars paliek amatā 

Parlaments ceturtdien noraidīja pieprasījumu ekonomikas ministram Artim Kamparam (JL) par valsts interesēm neatbilstošu rīcību ar Parex bankas aktīviem.

Guna Gleizde, 03.6.2010

Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

 Šis balsojums bija būtisks, jo tā atbalstīšanas gadījumā opozīcija varētu pieprasīt ekonomikas ministra demisiju. Balsojums Saeimā nevedās raiti, jo pirmajā balsojuma reizē balsis sadalījās vienādi- SC, LPP/LC, TP un PCTVL balsoja pret un koalīcijas deputāti par.

 

Pārbalsojot netika reģistrēta LPP/LC deputāta Dzintara Jaundžeikara balss, tādēļ pieprasījums tika noraidīts. Taču tā kā Dz. Jaundžeikars apgalvoja, ka tomēr ir balsojis, deputāti izšķīrās par vēl vienu pārbalsošanu. Šajā reizē nebalsoja TP deputāts Jānis Eglītis, tādēļ balsis sadalījās 48 Par un 49 Pret, kas izšķīra pieprasījuma noraidījumu. Pieprasījuma pamatojums pēc opozīcijas domām bija ekonomikas ministra valsts interesēm neatbilstošā rīcība, pārdodot Parex līzings uzņēmumu Baltkrievijā

 

Pats Artis Kampars Saeimā nebija ieradies, jo pašlaik atrodas komandējumā. Iepriekš viņš kopā ar Parex bankas vadītāju Nilu Melngaili bija ieradies Saeimas Pieprasījumu komisijā, lai izskaidrotu notikušo darījumu. Neskatoties uz to, opozīcija minēto pieprasījumu tomēr iesniedza.