Kampars: parādījusies interese par SPRK padomes locekļu amatiem

2011. gada 25. janvāris plkst. 15:32
Autors: BNS
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Jaunajā konkursā interese par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes locekļu amatiem ir daudz lielāka nekā iepriekšējā konkursā, atzina ekonomikas ministrs Artis Kampars.

«Patlaban varam pateikt, ka interese ir daudz lielāka nekā iepriekšējā konkursā,» teica Kampars un norādīja, ka ministrija gan joprojām gaida pieteikumus, kas vēl arī trešdien, 26.janvārī, var pienākt pa pastu.
Līdz ar to ministrs atturējās minēt precīzu saņemto pieteikumu skaitu uz SPRK padomes priekšsēdētāja un padomes locekļu amatiem, taču atzina, ka atsaucība ir vienlīdz liela uz abiem amatiem.

Uz jautājumu par to, cik ilgi kandidatūras tiks vērtētas, Kampars norādīja, ka vispirms jāsagaida visi pieteikumi, tomēr Ekonomikas ministrija (EM) ar regulatora padomes locekļu izvēli nekavēsies. «Noteikti nekavēsimies, zinot, ka laiks tomēr mūs spiež,» viņš sacīja.
Jau vēstīts, ka 24.janvārī noslēdzās pieteikšanās EM izsludinātajos konkursos uz SPRK priekšsēdētāja un četru padomes locekļu amatiem.

Esošajiem trim regulatora padomes locekļiem - Ivaram Zariņam, Edvīnam Karnītim un Gintam Zeltiņam - šogad vasarā beidzas pilnvaru termiņš. Savukārt iepriekšējai SPRK vadītājai Valentīnai Andrējevai pilnvaru termiņš beidzās pērn 5.decembrī, un līdz jauna vadītāja apstiprināšanai SPRK vadītāja pienākumus pilda Zariņš.
SPRK padome pašlaik strādā triju, nevis piecu cilvēku sastāvā, jo padomes locekle Daiga Rezevska, kurai 2010.gada 2.jūnijā beidzās pilnvaru termiņš, jau kopš 2009.gada beigām ir bērna kopšanas atvaļinājumā.

Komisijas vadītāju uz pieciem gadiem amatā ieceļ Saeima pēc Ministru kabineta priekšlikuma. SPRK ir neatkarīga valsts iestāde, kas izveidota un darbojas, lai valsts regulējamajās nozarēs - enerģētikā, telekomunikācijās, pastā, dzelzceļa transportā - aizstāvētu sabiedrisko pakalpojumu lietotāju intereses un veicinātu sabiedrisko pakalpojumu attīstību.

Dalies ar šo rakstu