Kaņepju audzētāji plāno apvienoties

2011. gada 17. februāris plkst. 8:59
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Nozares attīstībai kaņepju audzētājiem ir jāapvienojas, lai attīstītos.

 Tā uzskata Latvijas Industriālo kaņepju asociācijas (LIKA) valdes priekšsēdētājs Guntis Vilnītis. Lai radītu priekšnoteikumus sadarbībai starp kaņepju audzētājiem, zinātniekiem un izejvielas iepircējiem un radītu industriālo kaņepju klasteri, izveidota nozares asociācija, ziņo Latvijas Avīze. 

LIKA apvieno kaņepju audzētājus, Latvijas Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociāciju, zinātniekus, uzņēmējus. Kaņepju audzēšanas nozīme pārrunāta ar Būvmateriālu asociācijas pārstāvjiem, darbā iesaistīta SIA Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs (LLZC), kur ir vienīgā kaņepju izmēģinājumu vieta Latvijā.

G. Vilnītis: «Mūsu mērķis ir apvienot arī trīs kaņepju audzētāju entuziastu grupas, kas līdz šim darbojušās atsevišķi: inženiera konstruktora Voldemāra Cīruļa pārraudzītos entuziastus, Krāslavas un Preiļu novada kaņepju audzētājus un pārstrādātājus. Mēs esam apsekojuši gandrīz visus kaņepju audzētājus Latvijā. Esam iepazinušies ar diviem pārstrādes uzņēmumiem – Rēzeknes SIA Baltic EAST un Sergeja Zakrevska Krāslavas šķiedras pārstrādes uzņēmumu (SIA Zalers). Esam noskaidrojuši pieredzi Vācijā, Polijā, Ukrainā. Mēs sadarbosimies ar zinātniekiem no Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, LLZC.»

Nozari atbalsta arī Zemkopības ministrija, kuras izstrādātie valdības noteikumi šogad ļaus vienoto platībmaksājumu saņemt arī kaņepju audzētājiem. LIKA sadarbojas ar Eiropas Kaņepju audzētāju asociāciju. Tādējādi iegūta profesionāla informācija – tiek gatavotas aplēses, par kādu cenu rudenī Eiropas uzņēmēji gatavi iepirkt kaņepju stiebrus, spaļus un šķiedru. Latvijā kaņepju platības plānotas līdz 1000 ha.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds