Kāpēc Valsts Valodas centrs sodīja ss.lv līdzīpašnieku Juri Līni?

2017. gada 17. augusts plkst. 15:33
Autors: LETA
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Valsts Valodas centrs (VVC) neatklās sludinājumu portāla ss.lv līdzīpašniekam Jurim Līnim piemērotā 70 eiro naudas soda iemeslu, sacīja VVC pārstāvis Viesturs Razumovskis.

Viņš pauda, ka VVC Līni kā uzņēmuma pārstāvi saucis pie atbildības par Valsts valodas likuma pārkāpumu, taču konkrētu soda iemeslu centrs atklāt nevar.

«VVC nevar izpaust informāciju, par ko sodīts Līnis. VVC nav kā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, kas var pateikt, ka juridiskā persona saukta pie administratīvās atbildības par to vai to. Fizisko personu aizsardzības likums ir spēcīgāks par sabiedrības interesēm un tiesībām zināt par šādiem jautājumiem,» sacīja Razumovskis.

Nodrošinājumi pieciem uzņēmumiem, kuros viens no līdzīpašniekiem ir sludinājumu portāla ss.lv līdzīpašnieks Līnis, tikuši piemēroti tādēļ, ka VVC uzlicis soda naudu 70 eiro apmērā, sacīja Līnis.

Līnis norādīja, ka šie nodrošinājumi nav saistīti ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un ss.lv strīdu par informācijas sniegšanu.

Kā liecina Firmas.lv informācija, kā nodrošinājums ir piemēroti aizliegumi atsavināt kapitāla daļas, mainīt kapitāldaļu nominālvērtību un veikt darbības, kas samazina Līnim piederošo daļu vērtību, kā arī aizliegums reģistrēt komercķīlas uzņēmumiem SIA Internet un SIA SS, kuri saistīti ar sludinājumu portālu ss.lv darbību, kā arī uzņēmumiem SIA Enio, SIA Multisistēma Rīga un SIA Octa.

Visus šos nodrošinājumus 15.augustā piemērojusi zvērināta tiesu izpildītāja Aiga Augustova.

Tiesu izpildītājas Augustovas birojā norādīja, ka parādu piedziņa ir sensitīvs jautājums un informācija par to trešajām pusēm netiek atklāta, piebilstot, ka Augustovas piemērotie nodrošinājumi pieciem uzņēmumiem nekādā veidā nav saistāmi ar VID pirms divām nedēļām veiktajām darbībām pret sludinājumu portālu ss.lv un tā pārvaldošo uzņēmumu Internet.

Līnim pieder 50% kapitāla daļu uzņēmumos Internet, SS, Octa un Multisistēma Rīga un 10% kapitāldaļu uzņēmumā Enio.

Vēl Līnim pastarpināti caur uzņēmumu Octa pieder kapitāldaļas SIA Loču nams, kurā 50% kapitāldaļu īpašniece ir Octa un SIA Skrūves visiem, kuras 66,67% kapitāldaļu īpašniece ir Octa. Šiem uzņēmumiem nodrošinājumi nav piemēroti.

Uzņēmumiem Internet, SS un Enio viens no pamatdarbības veidiem ir interneta portālu darbība. Enio nodarbojas arī ar datoru un perifēro iekārtu remontu. Multisistēma Rīga nodarbojas ar datoru un programmatūras mazumtirdzniecību specializētajos veikalos, bet Octa izīrē un pārvalda savu vai nomāto nekustamo īpašumu.

Internet šis ir jau otrais aktuālais nodrošinājums, jo iepriekš 4.augustā uzņēmumam jau piemērots aizliegums reorganizācijai un dalībnieku maiņai. Pārējiem uzņēmumiem šis ir vienīgais piemērotais nodrošinājums.

Pēc VID pieprasījuma ss.lv domēna vārds augusta sākumā tika atslēgts. VID nolēmis apturēt portāla ss.lv darbību saistībā ar tā atteikšanos sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem. VID apturējis arī ar ss.lv īpašniekiem saistītā uzņēmuma Internet saimniecisko darbību.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām