Karginu ģimene vairumā uzpērk zemes Latgalē, iespējams, pat piedraudot cilvēkiem

2011. gada 08. augusts plkst. 10:30
Dalies ar šo rakstu

Kargina ģimene Krāslavā iepirkusi trīs tūkstošus hektāru zemes un starp ezeriem vēlas izrakt piecus kilometrus garu kuģojamu kanālu.

Latgalē pie Krāslavas Valērija Kargina dēlam Remam Karginam piederoši uzņēmumi iegādājušies zemes īpašumus trīs tūkstoš hektāru apmērā. Karginam piederošās zemes starp Latgales ezeriem līdzinās jau mazpilsētas lielumam.

Jauni zemes gabali tiekot iegādāti pat piedraudot cilvēkiem, ziņo TV3 raidījums Nekā personīga. Iedzīvotājiem bail, ka viņi paliks arī bez ceļa, kas savieno Kombuļu un Skaistas pagastu. Tuvumā sadzīti mieti, lai novilktu žogu, un ceļš palicis kā vienīgais šķērslis, vēlmei izveidot piecus kilometru garu kuģojamu kanālu no Latvijas dziļākā ezera Drīdža līdz Sīveram.

Tādejādi tiktu izveidots liels kuģošanas ceļš pa vairākiem ezeriem. Drīdzis ir Eiropas aizsargājamo objektu sarakstā NATURA 2000 un, savienojot to ar Sīveru, eksperti pieļauj, ka ūdens līmenis Latvijas dziļākajā ezerā nokritīsies par metru un ezers zaudēs aptuveni piecus hektārus lielu teritoriju.

Uzpirkt zemes īpašumus līdzās Ārdavas, Sīvera un Drīdža ezeriem V.Kargins sācis jau pirms desmit gadiem. Īpašumi tiek noformēti uz SIA Vasals un SIA Plinta. Abas firmas pieder R.Karginam. Pirmā no minētajām firmām viena gada laikā iegādājusies trīs simts hektārus zemes. Raidījums norāda, ka vietējie gatavi vienu hektāru zemes pārdot par 500 vai 600 Ls.

Karginu vārdā Latgalē saimniekojot Aleksandrs Mužičenko. Viņš viesojies arī pie Edmunda Bolūda, kuram pieder trīs hektāri vectēva zemes pie Kausiņa ezera. A.Mužičenko piedāvājis vairākus variantus kā ezers varētu nonākt Karginu īpašumā. E.Bolūdis to uztvēris kā šantāžu.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām