Kariņš: attiecībās ar Baltkrieviju jālieto gan «burkāns», gan «pātaga»

2012. gada 15. marts plkst. 14:17
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Baltkrievijā pozitīvas pārmaiņas iespējams panākt nevis samazinot, bet gan veicinot ekonomisko sadarbību ar šo valsti, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība).

Parlamenta plenārsesijā Strasbūrā, debatējot par situāciju Balkrievijā, viņš aicināja nepieļaut Eiropas Savienības (ES) sankciju paplašināšanu ekonomikas virzienā, kas veicinās Baltkrievijas nonākšanu Krievijas ietekmē.

«Krievijā demokrātiskās izpausmes pēdējos gados ir samazinājušās. Ja mēs vēlamies Baltkrieviju pietuvināt Eiropai nevis Krievijai, mums ir jārīkojas ļoti uzmanīgi un gudri, lietojot gan «burkānu», gan «pātagu», uzrunājot Parlamenta deputātus, uzsvēra K. Kariņš.

K. Kariņš norādīja, ka caur ekonomisko sadarbību iespējams panākt to, ka daļa Baltkrievijas iedzīvotāju kļūst turīgāki. «Mēs redzam, ka gan Ziemeļāfrikā, gan Krievijā tieši vidusšķira ir tā, kas pieprasa demokrātiskas pārmaiņas. Tam jābūt mūsu «burkānam»,» sacīja Eiropas parlamenta deputāts. Savukārt kā «pātaga» būtu izmantojamas politiskās sankcijas, kas uztur prasību, lai valdība ievērotu cilvēktiesības, uzskata K. Kariņš.

Laikraksts Dienas Bizness jau vēstīja, ka iespējamās ES ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju varētu iecirst ap 4 līdz 5% no IKP lielu robu, kā arī radīt papildus bezdarbu un mazākus nodokļu ieņēmumus valsts budžetā.

Savukārt aptaujātie uzņēmēji atzina, ka sankcijas sāpīgi ietekmēs ne tikai Latvijas ražotājus, kas piegādā savas preces Baltkrievijas partneriem un arī tiem, kuri no šīs valsts importē preces, bet jo īpaši ietekmēs tranzītbiznesu.

Pēc a/s Latvijas dzelzceļš datiem Baltkrievijas izcelsmes kravas 2011. gadā veidoja 21,3%, bet 2010. g. - 18,2% no kopējā pārvadāto kravu koapjoma. A/s Liepājas papīrs ES iniciētās sankcijas pret Baltkrieviju var ietekmēt ļoti negatīvi, atzīst a/s Liepājas papīrs un Baltkrievijas uzņēmuma NTS Poligrafija līdzīpašnieks Jānis Vilnītis.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām