Kariņš: Vācijas prasības tranzīta kravām apdraud ES vienoto tirgu 

Eiropas Parlamenta (EP) deputātus uztrauc situācija, kas izveidojusies Eiropas Savienībā līdz ar Vācijas pieņemto likumu no šā gada 1. janvāra noteikt minimālo algu, kas attiecas arī uz tranzīta kravu pārvadājumiem.

Dienas Bizness, 26.3.2015

«Līdz šim ir daudz darīts, lai stiprinātu Eiropas Savienības vienoto tirgu un nojauktu šķēršļus, kas kavē tā attīstību. Neskatoties uz to, joprojām atsevišķas valstis tīši vai netīši liek jaunus šķēršļus un ceļ jaunas robežas. Vācijas ieviestās prasības piemērot minimālo algu arī tranzīta kravu pakalpojumu sniedzējiem ne tikai ierobežo konkurenci, bet arī apdraud Eiropas vienoto tirgu,» norāda EP deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP).

Viņš uzsver, ka Vācijas pieņemtā likuma norma neatbilst Eiropas Savienības pamatbrīvībām. «Patiesi brīva preču un pakalpojumu kustība ir nepieciešamais priekšnosacījums, lai uzņēmēji varētu pārdot savas preces un pakalpojumus visā Eiropā. Tas ir nozīmīgs pamats jaunu darba vietu veidošanai, attīstībai un labklājībai,» uzsver deputāts.

Vācija likuma piemērošanu attiecībā uz tranzīta kravām no š.g. 30. janvāra ir apturējusi, bet ne atcēlusi. Deputāti aicināja Eiropas Komisiju pēc iespējas ātrāk viest skaidrību, vai Vācijas valdības pieņemtā likuma norma ir piemērojama tranzīta kravu pārvadātājiem. Eiropas Komisija ir uzsākusi šīs normas izvērtēšanu par atbilstību ES likumdošanai.

EP plenārsesijā Briselē šonedēļ notika debates par ceļu transporta nodarbinātības apstākļiem. Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.