Kārlis Danēvičs kļuvis par SEB bankas Risku un kreditēšanas vadītāju

2017. gada 26. aprīlis plkst. 10:22
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

SEB bankas valdes loceklis Kārlis Danēvičs ir uzņēmies jaunus pienākumus – viņa pārziņā ir risku un kreditēšanas jomu vadība SEB bankā, informē bankas pārstāvji.

Pirms tam K.Danēvičs bija finanšu direktors un valdes loceklis, savukārt līdzšinējais Risku un kreditēšanas vadītājs Johans Askboms turpmāk vadīs vienu no SEB Privātpersonu un uzņēmumu kredītkomitejām SEB grupā Zviedrijā.
14 gadu laikā Kārlis Danēvičs SEB bankā ieņēmis vairākus nozīmīgus amatus, gūstot daudzpusīgu pieredzi - viņa pārziņā bijušas dažādas biznesa un atbalsta funkcijas, tanī skaitā Kārlis vadīja SEB bankas Lielo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi, pirms tam pus gadu strādāja SEB grupā Stokholmā Kreditēšanas organizācijā. Vēl pirms tam 2.5 gadus vadīja SEB bankas Kreditēšanas pārvaldes darbu Latvijā.

Ieva Tetere, SEB bankas vadītāja: «Kārlis ir bijis cieši saistīts ar kreditēšanas jomu un finanšu pārvaldīšanu – trīs gadus viņš vadīja Kreditēšanas pārvaldi, trīs - Lielo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi un pēdējos trīs gadus pildīja SEB bankas valdes locekļa un finanšu direktora pienākumus. Kārļa izaugsme nodrošina plašu pieredzi kreditēšanas, finanšu vadības un kontroles, iepirkumu un resursu pārvaldības, darījumu nodrošināšanas un IT jomās. Pēdējos trīs gadus Kārlis kā SEB bankas finanšu direktors ir sekmīgi pārstāvējis banku sadarbībā ar Eiropas Centrālo banku, fokusējot uzmanību tieši risku vadības jomai. Esmu pārliecināta, ka jaunajā lomā Kārļa pieredze būs labs pienesums bankas kreditēšanas un risku pārvaldībai, nodrošinot bankai stabilu un pārdomātu izaugsmi.»

Kārlis Danēvičs, SEB bankas valdes loceklis: «Kreditēšanas un riska jomas ir tās, kas mani pašu ļoti interesē – ne velti lielāko daļu no savas karjeras esmu pavadījis risku un kreditēšanas sfērā. Sāku darbu bankā kā kredītu un risku analītiķis. Būdams finanšu direktors, labprāt piekritu vadīt Kreditēšanas komiteju Latvijas Komercbanku asociācijā. Pirms sešiem gadiem uz pusgadu biju arī SEB grupā Zviedrijā, lai paplašinātu savas zināšanas kreditēšanas jomā. Esmu gandarīts par iespēju pievienoties SEB bankas risku un kreditēšanas komandai.»

Kārlis Danēvičs ir ieguvis maģistra grādu biznesa administrācijā un finansēs Rīgas Biznesa skolā. Paralēli veicinājis savu profesionālo izaugsmi, pilnveidojot zināšanas specializētajās apmācībās, tanī skaitā viņš ir absolvējis Valenberga institūtu Zviedrijā, apgūstot līderismu.  

Dalies ar šo rakstu