Katastrofu medicīnas centrs šokā par firmas Leabold darbinieku braukšanas stilu

2007. gada 03. decembris plkst. 13:24
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Piektdienas vakarā uz Tallinas šosejas pie Lilastes cietuši Katastrofu medicīnas centra darbinieki. Firmas Leabold automašīna Mini Cooper, braucot pa pretējo braukšanas joslu, taranēja centra automašīnu, kura tajā brīdī devās uz izsaukumu Limbažos. Negadījuma vietā bojā gāja Mini Cooper vadītāja – 1980. gadā dzimusī sieviete.

Piektdienas vakarā uz Tallinas šosejas pie Lilastes cieta KMC darbinieki. Firmas Leabold automašīna Mini Cooper, braucot pa pretējo braukšanas joslu, taranēja KMC automašīnu, kura tajā brīdī devās uz izsaukumu Limbažos. Izsaukums nebija ļoti steidzams, tādēļ operatīvais transporta līdzeklis brauca ar atļauto ātrumu – apmēram 90 kilometri stundā. Negadījuma vietā bojā gāja Mini Cooper vadītāja – 1980. gadā dzimusī sieviete, bet avārijā smagi cieta un guva nopietnas traumas KMC šoferis un ārsts. Kā norāda KMC direktors Mārtiņš Šics, traģiskajā ceļu satiksmes negadījumā cietušo KMC darbinieku veselības stāvoklis ir stabilizējies, tomēr viņi pēc veiktajām operācijām, turpina ārstēšanos Gaiļezera slimnīcā.

Katastrofu medicīnas centra (KMC) direktors uzsver, ka šīs nedēļas nogales notikumi kārtējo reizi apliecina, cik traģiskas sekas var būt agresīvai braukšanai. Skumjākais esot tas, ka cieš ne vien avārijas izraisītājs, bet arī citi nevainīgi satiksmes dalībnieki.

Tomēr īpašu satraukumu M. Šics pauž par firmas Leabold nesekošanu līdzi savu darbinieku brauktprasmei, piešķirot dienesta auto - KMC direktora personīgie novērojumi liecina, ka dienu pēc avārijas, kad ar šīs firmas automašīnu agresīvi brauca un bojā gāja sieviete, cita viņas kolēģe ar šīs pašas firmas marķētu auto, 13. janvāra ielas rajonā rupji pārkāpa ātruma ierobežojumus un agresīvi piedalījās ceļu satiksmē.

Kopumā KMC aizvadīta smaga nedēļas nogale.

Kārtējo reizi noticis maza bērniņa applaucēšanās gadījums. Gadu un deviņus mēnešus vecs bērns uzrāvis sev virsū karstu ūdeni. Kaut arī sekas varēja būt traģiskas, par laimi, šoreiz apdegums bija virspusējs, tādēļ mediķi pēc veiktās izmeklēšanas atstāja mazo pacientu ārstēšanai Alūksnes slimnīcā un specializēta ārstēšana Valsts apdegumu centrā nebija nepieciešama.

Ar verdošu ūdeni nedēļas nogalē applaucējusies arī kāda 45 gadus veca sieviete. Tā kā apdegums bija dziļš un smags, kura dēļ nopietni cietusi seja, kakls un mugura, kā arī kreisā roka, sievietei bija nepieciešama specializēta ārstēšana. KMC speciālistu novērota viņa tika pārvesta no Tukuma slimnīcas un Valsts apdeguma centru.

KMC speciālistu palīdzība bija nepieciešama arī kolēģiem Gaiļezera slimnīcā, kur ārstējas 20 gadus vecs vīrietis ar smagu traumu, tostarp lauztiem kakla skriemeļiem. Traumas gūšanas iemesli un apstākļi ir neskaidri, bet jaunietis, iespējams,  kritis no liela augstuma. Puisim steidzami bija nepieciešama sarežģīta operācija, ko veica valsts vadošie speciālisti.

Tāpat palīdzība bija nepieciešama arī vairākos gadījumos, kad traumas gūtas ceļu satiksmes negadījumos. KMC mediķi atbalstu snieguši arī mediķiem Liepājas reģionālajā slimnīcā, kur nokļuvusi kāda 32 gadus veca sieviete. Sievieti bija notriekusi automašīna, tādēļ viņa guvusi smagu politraumu. Ņemot vērā to, ka pacientei nepieciešama specializēta ārstēšana, KMC mediķi viņu nogādāja P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām