Finanses

Kazāks: 80 miljonu eiro aizdevums airBaltic valsts budžeta kontekstā nav liela nauda

LETA, 10.11.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

80 miljonu eiro aizdevums airBaltic valsts budžeta kontekstā nav liela nauda, šorīt LNT raidījumā 900 sekundes teica Swedbank galvenais ekonomists Latvijā Mārtiņš Kazāks.

Latvijas valsts budžets ir gandrīz septiņi miljardi eiro, un pēc būtības 80 miljoni eiro, ko ieguldīt nacionālajā aviokompānijā airBaltic, nav tik liela nauda, uzsvēra ekonomists.

«Tas ir jautājums par vienu uzņēmumu. airBaltic ir sistēmistiki svarīgs uzņēmums, nodrošina citu uzņēmumu eksistenci,» skaidroja Kazāks.

Kā ziņots, pašlaik koalīcijas partneri nav pauduši atbalstu 80 miljonu eiro aizdevuma izsniegšanai nacionālajai lidsabiedrībai airBaltic, līdz ar to būtu jāmeklē cits situācijas risinājums.

Vienošanās paredz, ka vācu investora īpašumā nonāks 20% aviokompānijas akciju. Atlikusī daļa saglabāsies Latvijas valsts īpašumā. Ralfs Dīters Montāgs-Girmess airBaltic investēs 52 miljonus eiro. Arī Latvijas valdība aviokompānijā investēs 80 miljonus eiro. Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja finanšu konsultanta Prudentia atrasto nacionālās aviokompānijas airBaltic finanšu investoru.