Ķekava pakāpusies nodokļu parādnieku sarakstā

2011. gada 20. oktobris plkst. 14:31
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijas lielākā putnu gaļas ražotāja a/s Putnu fabrika Ķekava lielāko nodokļu parādnieku sarakstā no 32.vietas septembra sākumā pakāpusies uz 11.vietu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā pieejamā informācija.

Oktobra sākumā uzņēmuma nodokļu parāds sasniedzis jau 1,72 milj. Ls, kas ir par 620 tūkst. Ls vairāk nekā pagājušā mēneša sākumā.

DB jau rakstīja, ka Rīgas rajona tiesa ierosinājusi a/s Putnu fabrika Ķekava tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Tagad putnu fabrikai līdz 10. decembrim jāizstrādā un tiesai jāiesniedz tiesiskās aizsardzības procesa plāns un pēc tam tiesa lems, vai pieteikumu apmierināt un pasludināt tiesiskās aizsardzības procesu.

Jāatgādina, ka putnu fabrika lūdz tiesisko aizsardzību, lai atgūtu pozitīvu naudas plūsmu un uzņēmums varētu turpināt sekmīgu darbību. Kompānijas valdes priekšsēdētājs Māris Adijāns jau skaidroja, ka tiesiskās aizsardzības process ir daļa no reorganizācijas plāna.

«Iepriekš Putnu fabrika Ķekava jau vairākus gadus strādāja ar zaudējumiem, tajā laikā uzkrājot pārāk lielu parādu slogu, tāpēc uzņēmumam radās grūtības ar norēķiniem piegādātājiem. Turklāt globālās krīzes ietekmē atsevišķi Putnu fabrikas Ķekava klienti nespēja samaksāt par piegādāto produkciju, tādējādi vēl vairāk pasliktinot uzņēmuma naudas plūsmu. Lai fabrikā strādājošajiem saglabātu vairāk nekā 600 darbavietu, ar laiku izpildītu saistības pret uzņēmuma kreditoriem un kopumā nodrošinātu uzņēmuma turpmāko darbību, tiesiskās aizsardzības process ir būtiski nepieciešams,» viņš skaidroja.
 

Dalies ar šo rakstu