Ķer uz āķa ar dažādu ēsmu 

Latvijas lielākās pašvaldības uzņēmējdarbības veicināšanai un piesaistei sola nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, infrastruktūras sakārtošanu, piedāvā atsevišķas finansējuma programma, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Elīna Pankovska, Egons Mudulis, 19.12.2016

DB 19.decembra numura vāks

Pašvaldības uzdevums ir veicināt komercdarbības pieredzi un tradīcijas, iedzīvotājos radīt uzdrīkstēšanos un motivāciju uzsākt savu uzņēmējdarbību, kā arī iespēju un likumdošanas robežās sniegt atbalstu uzņēmējiem dažādos to attīstības periodos. Tomēr atsevišķos gadījumos uzņēmēji un investori atzīmē, ka pašvaldības nevēlas sakārtot, piemēram, infrastruktūru un ieguldīt savus līdzekļus, gaidot, kad to izdarīs paši investori. Tik tikko Rīga izteikusi gatavību iesaistīties transporta infrastruktūras sakārtošanā Zviedrijas mēbeļu mazumtirgotāja Ikea lielveikala darbības nodrošināšanai, kurš, iespējams, 2018. gadā vērs savas durvis Stopiņu novada teritorijā.

Kā vienu no svarīgākajiem nosacījumiem, lai piesaistītu uzņēmējus un attīstītu uzņēmējdarbību, Liepājas pašvaldība min sakārtotu infrastruktūra. «Liepājā tiek izbūvēts ostas pievedcelš, atjaunotas gandrīz visas tranzīta ielas, padziļināta osta, modernizēts dzelzceļš, rekonstruēta un sertificēta lidosta. Pašvaldība ar Eiropas fondu atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai ir izveidojusi teritorijas 25 ha platībā ar sakārtotu infrastruktūru (piebraucamie ceļi, komunikācijas) potenciālajiem uzņēmējiem. Tās ir industriālās teritorijas Meldru ielā un Kar- ostā, Virssardzes ielas rajonā,» skaidro domas pārstāve Dace Freidenfelde.

Visu rakstu Ķer uz āķa ar dažādu ēsmu  lasiet pirmdienas, 19.decembra laikrakstā Dienas Bizness!

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

No šīs sadaļas

Pēdējā pusgada laikā Krievija, Meksika un Ķīna ievērojami palielinājušas piena produktu...

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ar pieciem uzņēmumiem ir noslēgusi līgumus...

AS Latvenergo akcionāru sapulcē piektdien, 16. decembrī, iecelta lielākā Latvijas valstij piederošā...

Saint-Genis-de-Saintongē pilsētā Francijā atrodas zivsaimniecības kompānijas Sturgeon kaviāra...

AS 'Latvenergo padomes locekļa amatu konkursa Nominācijas komisija izraudzījusies kandidātus, kurus...

Vācijas lidsabiedrība Lufthansa ceturtdien paziņoja, ka iegādāsies atlikušos 55% Beļģijas...

Sākot ar 16. decembri SIA LSC Shipmanagement (LSCSM) valdes priekšsēdētāja amatu ieņems...

Latvijas lidsabiedrība airBaltic trešdien, 14.decembrī, uzsāka pasaulē pirmos lidojumus...

Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir izraudzījusies Lazard Freres kā finanšu konsultantu, lai...

Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) apstiprinātie noteikumi prasa turpmāk Eiropas Savienībā...