Keris: kad lasu, to, ko saka finanšu ministrs Vilks, man mati ceļas stāvus 

«Esmu pētījis, ko saka ārzemju kolēģi par to, ka regulāri palielinās darba apjoms - vai no tā nerodas nekāds sliktums? Ir pierādīts, ka pieaug kļūdu risks, pašievainojuma risks, kā arī samazinās līdzjūtība pret pacientiem. Es pat nerunāju par izdegšanas sindromu! Bet pacienti taču negrib mirt, viņi vēlas normālu veselības aprūpi un cilvēka cienīgu izturēšanos,» intervijā laikrakstam Neatkarīgā sacījis Latvijas veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris (attēlā).

Lelde Petrāne, 12.11.2010

Valdis Keris

Uldis Briedis, Dienas Mediji

«Nelaime ir tā, ka cilvēku, kas viņiem to visu var sniegt, Latvijā paliek aizvien mazāk. Viņi vai nu aizbrauc, vai pārprofilējas. Valdība par to neuztraucas. Tad, kad lasu to, ko saka finanšu ministrs Andris Vilks, man mati ceļas stāvus,» viņš turpinājis.

""

Keris intervijā arī paudis viedokli, ka «kukuļošana ir daļa no mitoloģiskā sliktās veselības aprūpes tēla radīšanas. Tas, ka ārstiem visā pasaulē saka paldies, nav nekas unikāls».

«Saskaņā ar pētījumiem, piemēram, Zviedrijā un Šveicē aptuveni pieci procenti pacientu atstāj ārstiem pateicību par labu ārstēšanu. Latvijā pateicības ārstiem deva aptuveni 30% pacientu - tie ir šā gadsimta sākuma dati. 2006.gada pētījumi apliecināja, ka dāvanu jeb aplokšņu sniedzēju skaits bija sarucis līdz 15% - tas bija laiks, kad strauji palielinājās algas. Kad prezidentūru uzsāka Valdis Zatlers un diemžēl tika noorganizēta zatlergeita, izveidoja darba grupu, lai izdomātu, ko tad īsti darīt, lai mazinātu korupciju. Kad darba grupas secinājumus publiskoja, par tiem aizmirsa jau nākamajā mirklī. Secinājums numur viens bija šāds: lai radikāli izskaustu cēloni, kas šo problēmu rada, veselības aprūpē ir jānodrošina atbilstīga darba samaksa. Tieši tāpēc arī aizmirsa par šo secinājumu - lai nevajadzētu paaugstināt darba samaksu.»

Pēc Kera domām, Latvijas veselības aprūpes sistēma patlaban atrodas «starp puskomu un komu».

No šīs sadaļas

Valsts sekretāru sanāksmē pieteikts rīkojuma projekts par valstij piederošas zemes iznomāšanu...

Aizvadītajā oktobrī, salīdzinot ar 2009.gada oktobri, televīzijā strauji – līdz pat 33...

«Mēs mēģinām rūpēties par kultūras saglabāšanos – par Dziesmu svētkiem,...

Par iespējamo četrus gadus ilgušo naudas atmazgāšanu, kurā apgrozīti ap 140 miljoni...

Esmu izgājis laukā no baigajām krācēm - tā šodien saka viens no...

Ventspilī plānots ieguldīt aptuveni 4,6 miljonus latu atkritumu poligona otrās kārtas izbūvē....

Liepājas domē 10. Saeimā ievēlētā Oskara Zīda (Liepājas partija) un Valērija Kravcova...

25. – 26.novembrīLatvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Valsts kanceleja organizē konferenci...

Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte par ministrijas parlamentāro sekretāru apstiprinājusi rakstnieku...

Latvijas auditorijā visiemīļotākie ir reizi nedēļā un reizi mēnesī iznākošie preses...