Ķīnas Huawei nāk klajā ar «ātrāko viedtālruni pasaulē» 

Ķīnas tehnoloģiju kompānija Huawei, kas nesen kļuva par trešo lielāko viedtalruņu ražotāju pasaulē, nākusi klajā ar savu jaunāko ierīci Ascend P2, ko pati kompānija nodēvējusi par «ātrāko viedtālruni pasaulē».

Dienas Bizness, 25.2.2013
1/4

Foto: Huawei

Par ātrāko viedtālruni kompānija savu ierīci nosaukusi, jo tas atbalstot lielāku informācijas lejupielādes ātrumu nekā citi telefoni. Tiesa, mūsdienās bezvadu tīkli nav tādā līmenī, lai šādu ātrumu atbalstītu, raksta tehnoloģiju mediji ārvalstīs.

Jaunais Huawei viedtālrunis ir aprīkots ar jaunāko Android operētājsistēmu Jelly Bean. Tam ir 4,7 collu ekrāns ar 720p izšķirstpēju, turklāt, līdzīgi kā Nokia Lumia 920, arī Ascend P2 ekrāns ir pietiekami jūtīgs, lai telefonu varētu izmantot arī ar cimdiem.

Ascend P2 aprīkots ar 1,5 GHz, četru kodolu procesoru, 1 GB operatīvo atmiņu, 13 megapikseļu aizmugurējo un 1,3 megapikseļu frontālo fotokameru, telefonā iebūvētā atmiņa ir 16 GB.

Huawei savam jaunākajam produktam pielāgojis arī īpašu sejas atpazīšanas tehnoloģiju, kas spēj jau uzņemtās fotogrāfijās atpazīt cilvēkus, izmantojot tālruņa kontaktu kataloga informāciju.

Huawei Ascend P2 tirdzniecībā Eiropā nonāks 2013. gada vidū, un tā cena būs aptuveni 400 eiro, norāda kompānija.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.