Politika

Ķīnas pilsēta bažās par jaunu Covid-19 uzliesmojumu daļēji slēdz robežas

LETA--AFP, 13.05.2020

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dzjiliņas pilsēta Ķīnas ziemeļaustrumos daļēji slēgusi savas robežas un apturējusi sabiedriskā transporta kustību, šādi reaģējot uz lokālu koronavīrusa uzliesmojumu, kas Ķīnā pastiprinājis bažas par otro infekcijas vilni.

Pilsētā ar četriem miljoniem iedzīvotāju trešdien apturēta autobusu satiksme, turklāt varasiestādes paziņojušas, ka pilsētu varēs pamest vienīgi tie cilvēki, kuriem pēdējo 48 stundu laikā veikto Covid-19 testu rezultāti bijuši negatīvi un kas zināmu laiku pavadījuši "stingrā pašizolācijā".

Visi kinoteātri, fitnesa centri, interneta kafejnīcas un citi atpūtas un brīvā laika pavadīšanas centri, kas atrodas telpās, tiek slēgti nekavējoties, bet aptiekām ir jāziņo par visiem gadījumiem, kad pārdoti drudža un pretvīrusa medikamenti, teikts vietējās administrācijas paziņojumā.

Par pirmo infekcijas uzliesmojumu tika paziņots Šulaņas priekšpilsētā nedēļas nogalē, bet Dzjiliņas mērs trešdien brīdināja, ka situācija ir "ārkārtīgi smaga un sarežģīta" un ka "pastāv liels tālākas izplatīšanās risks".

Pilsēta trešdien paziņoja par sešiem jauniem inficēšanās gadījumiem, kas visi ir saistīti ar Šulaņu, līdz ar to kopējais gadījumu skaits, kas ir saistīts ar vietējās veļas mazgātavas darbinieku, pieaudzis līdz 21.

Šulaņa sabiedriskā transporta kustību, arī vilcienu satiksmi no pilsētas, apturēja jau svētdien.

Dzjiliņa trešdien apturēja vilcienu satiksmi no galvenās stacijas, vēsta telekanāls CCTV.

Ķīna lielā mērā Covid-19 uzliesmojumu pakļāvusi kontrolei, tomēr tā, atceļot ierobežojumus visā valstī, bažījas par potenciālu otro vilni.

Covid-19 uzliesmojuma sākotnējā epicentrā Uhaņā vairākas nedēļas nebija jaunu inficēšanās gadījumi, tomēr tādi nule kā atkal konstatēti. Varasiestādes uz to reaģējušas, liekot veikt Covid-19 testus visiem 11 miljoniem pilsētas iedzīvotāju.

Komentāri

Pievienot komentāru