Ķīnas studentus Foxconn piespiež strādāt pie PlayStation 4 izstrādes

2013. gada 11. oktobris plkst. 10:55
Autors: Db.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Vairāk nekā tūkstoš Ķīnas Siaņas Tehnoloģiju Universitātes studentu tikuši piespiesti strādāt elektronikas ražotāja Foxconn rūpnīcā, kur izgatavota PlayStation 4 spēļu konsole.

Studentiem bijis jāstrādā divus mēnešus, pretējā gadījumā viņiem ticis piedraudēts, ka diplomi netiks izsniegti laicīgi, vēsta Dongfang Daily. Darbs ticis nodēvēts par praksi, un mēnesī studenti saņēmuši aptuveni 261 ASV dolāru.

Kompānija Foxconn pavēstījusi, ka veikusi iekšēju izmeklēšanu, kuras rezultātā secināts, ka studenti regulāri tikuši nodarbināti maiņās un tiem bijis jāstrādā arī virsstundas, kas esot Ķīnas studentu darbu regulējošas likumdošanas pārkāpums. Kompānija veikusi arī visas nepieciešamās darbības, lai šo situāciju atrisinātu.

Foxconn iepriekš tikusi apsūdzēta daudzos darba noteikumu pārkāpumos. Kompānija sadarbojas ar vairākām Ķīnas tehniskajām skolām un to studenti Foxconn nereti dodas uz praksi. Pasaulē lielākais elektronikas ražotājs arī agrāk apsūdzēts studentu darbaspēka ļaunprātīgā izmantošanā izgatavojot Apple iPhone.

Salīdzinoši nesen Foxconn saņēma kritiku par nepilngadīgo darbaspēka izmantošanu Nintendo Wii U spēļu konsoles izgatavošanas laikā. Ražotnēs tika nodarbināti pat 14 gadus veci bērni.

Tikmēr Sony, kas radījusi PlayStation 4 spēļu konsoli, uzskata, ka Foxconn ievēro kompānijas Piegādātāju Rīcības kodeksu. «Kompānija Sony izveidoja Piegādātāju Rīcības kodeksu 2005. gada jūnijā, cerot, ka ikviens piegādātājs ievēros Sony noteikumus attiecībā uz vietējo likumdošanu, darba ētiku, darba apstākļiem, cilvēktiesībām un vides aizsardzību,» izplatītā paziņojumā skaidro Sony, paužot pārliecību, ka Foxconn pilnībā izprot un ievēro minēto kodeksu.

Db.lv jau vēstīja, ka kompānijas Hon Hai, kurai pieder Foxconn Technology zīmols, peļņa gada pirmajos deviņos mēnešos, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika posmu, pieauga par 24%, sasniedzot 1,9 miljardus ASV dolāru, un to nodrošināja augstais pieprasījums pēc Apple produktiem. Uzņēmuma akcijas cena pēc paziņojuma par peļņas pieaugumu palielinājusies par 2%.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām