Kirgizstānā sāk krimināllietu pret baņķieri Belokoņu

2011. gada 01. marts plkst. 11:44
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Kirgizstānas Ģenerālprokuratūra ierosinājusi krimināllietu pret Latvijas baņķieri Valēriju Belokoņu, kurš ir šīs valsts komercbankas Manas Bank lielākais akcionārs.

Manas Bank darbība Kirgizstānā jau mēnesi esot «iekonservēta», kas, saskaņā ar neoficiālu avotu pausto, radot V.Belokoņam nopietnas finanšu plūsmu problēmas, jo baņķiera galvenie peļņas avoti ir ārpus Latvijas. Par to raksta portāls pietiek.lv

Kā ziņo Kirgizstānas Nacionālā banka, krimināllietas ierosinātas arī pret bankas amatpersonām A. Lasi (pēc visa spriežot, ar V. Belokoņu profesionālajā jomā ilgstoši saistīto Anitu Lasi), J. Verbicki (pēc visa spriežot, bankas valdes pārstāvi Jevgēņiju Verbicki, kurš bankas darbību komentējis arī Latvijas medijiem), S. Kostirinu un J. Kačnovu.

Saskaņā ar oficiālo paziņojumu, pēc tam, kad Manas Bank valdes priekšsēdētājs pagājušā gada 7.aprīlī pameta Kirgizstānu, valsts Nacionālā banka kredītiestādē ieviesa pagaidu vadību un tajā arī sāka virkni pārbaužu. Pārbaudēs atklāti daudzi pārkāpumi, kas ļaujot apgalvot, ka banka bijusi iesaistīta neveselīgā banku praksē. Nacionālās bankas slēdzienus apstiprinājusi arī valsts Ģenerālprokuratūras veiktie izmeklēšanas pasākumi.

Kā jau ziņots, V.Belokoņa banka bija tuva iepriekšējam Kirgizstānas režīmam, kas tika gāzts pagājušā gada aprīļa nemieros. Pēc tam banka uz brīdi tika slēgta, taču jau aprīļa otrajā pusē darbību daļēji atsāka.

Taču no šā gada 31. janvāra reizē ar krimināllietu sākšanu Kirgizstānas Nacionālā banka bijusi spiesta ieviest Manas Bank konservācijas režīmu, kas nozīmē būtiskus darbības ierobežojumus.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi