Kirovs Lipmans sašutis par Liepājas metalurga modernizācijas rezultātiem

2011. gada 12. decembris plkst. 18:25
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

«Tas, kas tagad notiek Metalurgā, ir ārprāts!» par a/s Liepājas metalurgs modernizācijas projekta rezultātiem portālam irliepaja.lv izteicies a/s Liepājas metalurgs padomes loceklis, uzņēmējs Kirovs Lipmans.

K. Lipmans uzskata, ka a/s Liepājas metalurgs modernizācija ir ļoti sadārdzināta, turklāt valsts galvojums nav bijis obligāts. «Tas, kas tagad notiek Metalurgā, ir ārprāts! Kā varēja iet uz valsts garantiju [kredītam] un kāpēc [Liepājas metalurgs] ir parādā 152 miljonus latu?! Kāpēc vajadzēja ņemt kredītu iekārtās nevis naudā, lai varētu taisīt tenderu un cīnīties par iekārtu cenām? [..] Un priekš kam tādā situācijā vispār vajadzēja valsts garantiju? To varēja izdarīt pavisam citādi. Biržā, zinot, ka Metalurgs iet uz modernizāciju, ka būs lieli apjomi, akciju cena varēja būt pat 10 – 15 lati [..] tā Metalurgs nedrīkstēja strādāt,» portālam emocionāli paudis K. Lipmans. Viņš netieši norādījis, ka valsts garantiju Liepājas metalurgs varēja saņemt, tikai pateicoties Eināram Repšem, ko viņš nosaucis par ambiciozu cilvēku, kurš «vienmēr gribēja būt pie varas, ministrs, premjers un tagad viņš tur kaut ko arī zīmē...». Savukārt savu aiziešanu no LSEZ valdes uzņēmējs pamatojis ar vilšanos kādā konkrētā cilvēkā LSEZ valdē, kura vārdu viņš tomēr nav nosaucis.

Db.lv jau vēstīja, ka Kirovs Lipmans uzrakstījis atlūgumu LSEZ valdei. Savukārt a/s Liepājas metalurgs pēc modernizācijas joprojām strādā testa režīmā un nav nodota ekspluatācijā. Uzņēmuma darbība radījusi strāvas padeves traucējumus plašā apkaimē, tostarp Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Savukārt jaunās elektroiekārtas radītais troksnis testa režīmā bija jūtams gan pilsētā, gan tuvējos novados.