Būve

Klaipēda gatavojas celt sporta kompleksu ar ledus arēnām

LETA, 11.05.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Klaipēda gatavojas celt sporta kompleksu ar ledus arēnām un tuvākajā laikā izsludinās koncesijas konkursu.

Tas būs pirmais projekts Klaipēdā, ko iecerēts īstenot koncesijas ceļā. Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījis pašvaldības administrācijas Investīciju un ekonomikas departamenta direktors Ričards Zulcs, pilsētai ļoti vajadzīga ledus arēna, bet jaunajā kompleksā varēs trenēties arī citu sporta veidu pārstāvji.

«Pie mums ne vienreiz vien vērsušies Hokeja federācijas klubu pārstāvji, kas sūdzas, ka privātajos laukumos viņiem nepietiek vietas. (..) Pasūtījām priekšizpētes darbus, (..) izpētījām, ka papildus būtu vajadzīgi divi ledus laukumi, izvērtējām arī infrastruktūru, kas vajadzīga citiem sporta veidiem - volejbolam, rokasbumbai un tā tālāk,» viņš stāstījis.

Komplekss tiks celts vietā, kur atradušās ūdens attīrīšanas iekārtas, ko paredzēts nojaukt. Otrā ielas pusē domāts izbūvēt segtu futbola manēžu un jaunus laukumus ar mākslīgās zāles segumu.

Pēc Zulca teiktā, Klaipēda gatavojas būvēt arī reģionālo stadionu, bet tas ir tālākas nākotnes jautājums.

Pašvaldība norāda, ka sporta kompleksa koncesijas līgums tiktu slēgts uz 25 gadiem. Kompleksu plānots uzcelt 32 mēnešu laikā, bet pārējā laikā pašvaldība pakalpojumu sniedzējam maksās gada atlīdzību. Pilsēta šim projektam gatavojas atvēlēt 7,39 miljonus eiro, bet kopējā provizoriskā projekta vērtība varētu sasniegt 11 miljonus eiro.

Koncesionāram, uzņemoties lielāko daļu riska, būs jāinvestē savi līdzekļi kompleksa izveidē, ik gadu pašvaldībai atvēlot to bez maksas izmantot vismaz 140 stundas.