KNAB lūdz Saeimai atļauju veikt kratīšanu Šlesera dzīvesvietā

2011. gada 25. maijs plkst. 17:39
Autors: BNS
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērsies Saeimas prezidijā ar lūgumu ļaut veikt kratīšanu Aināra Šlesera dzīvesvietā, vēsta Latvijas Televīzija.

Par atļauju ceturtdien lems Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāti.

Komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (Saskaņas centrs) aģentūrai BNS atteicās izpaust, par kādu deputātu no KNAB ir saņemts iesniegums, taču apstiprināja, ka iesniegums ir. Pēc viņa teiktā, Ģenerālprokuratūras pārstāvis ceturtdien ieradīsies uz komisijas sēdi un iesniegs dokumentus, kas apstiprinās – KNAB veiktās kratīšanas notikušas likumīgi.

«Kamēr nebūs dokumenta, ka tā nav politiska izrēķināšanās, komisija par to nelems," piebilda Orlovs. "Ja viss būs noticis atbilstoši likumam, komisija lems par turpmāko rīcību.»

Komisijas sēde paredzēta pulksten 8.30.

Bez Orlova komisijā ir Janīna Kursīte-Pakule (Vienotība), Jānis Klaužs (Zaļo un zemnieku savienība), Imants Jānis Bekešs (Par labu Latviju) un Raivis Dzintars (Nacionālā apvienība).

Jau ziņots, ka trešdien KNAB veicis kratīšanu vairākos uzņēmumos un valsts iestādēs. Kratīšana veikta Ventspils un Rīgas domēs, brīvostas pārvaldē, Lemberga ģimenei piederošajā īpašumā Puzē un citviet. Kratīšanu sankcionējusi Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa.

Satversme noteic, ka Saeimas locekli nevar apcietināt, izdarīt pie viņa kratīšanas, ne citādi aprobežot viņa personas brīvību, ja tam nepiekrīt Saeima.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām