KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret Stradiņa slimnīcas amatpersonu 

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālprocesa materiālus, rosinot saukt pie kriminālatbildības VSIA Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas amatpersonu par pretlikumīgām darbībām, kas saistītas ar tīšu un ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā un krāpšanu, informē KNAB.

Dienas Bizness, 16.10.2014

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka 2012.gada novembrī atbildīgā slimnīcas amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, veikusi tīšas darbības, ar kurām radījusi būtisku kaitējumu veselības iestādei.

Slimnīcas atbildīgā amatpersona noslēgusi līgumu ar kādu fizisku personu par it kā dokumentu reģistrēšanu un iesniegšanu Latvijas Republikas Patentu valdē. Par šo pakalpojumu P. Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca apņēmās fiziskai personai veikt samaksu 1821,28 eiro apmērā. Taču izmeklēšanā noskaidrots, ka fiziskā persona šos darbus nav veikusi.

Dokumentu reģistrēšanu un iesniegšanu Patentu valdē veikusi slimnīcas amatpersonas radiniece. Daļa no minētajiem budžeta līdzekļiem - 1505,40 eiro - tika nodota slimnīcas amatpersonai, daļu saņēma fiziskā persona kā samaksu par izpildītajiem darbiem.

KNAB norāda, ka ārstniecības iestādes atbildīgā amatpersona, zinot, ka līgums par pakalpojumu sniegšanu neatbilst faktiskajiem apstākļiem un maldinot slimnīcas darbiniekus, panāca attiecīgo maksājumu dokumentu sagatavošanu un naudas pārskaitīšanu.

Uzskatot, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības slimnīcas amatpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu, kā arī slimnīcas amatpersonas radinieci par krāpšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā.

Jaunākais izdevums