KNAB šorīt viesojies arī Rīgas domē

2011. gada 25. maijs plkst. 13:47
Autori: DB.lv, Andra Briekmane; BNS
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Šodien notikusi kratīšana arī Rīgas domē, kā rezultātā šībrīža mēra pienākumu pildītājs Andris Ameriks (PLL) palicis bez datora, ko konfiscējuši arī Korupcijas Novēršanas un apkarošans biroja (KNAB) darbinieki.

A.Ameriks Db.lv informēja, ka tiesa apstiprinājusi kratīšanu Rīgas domē, jo amatpersonas tiek turētas aizdomās par vienošanos, kuru it kā noslēdzis Ainārs Šlesers (LPP) un Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij) saistībā ar A. Amerika virzīšanu Ostas valdes priekšsēdētāja amatam. Nu jau amatu ieņemošais A. Ameriks noliedz šādas vienošanās esamību.

"Varu apstiprināt, ka Rīgas Tirdzniecības ostā notiek kratīšana, meklējot dokumentus saistībā ar Andri Šķēli, Aināru Šleseru un Aivaru Lembergu. Izskatās, ka šeit dokumenti neatrodas, un to mēs esam darījuši zināmu izmeklētājiem," aģentūrai BNS teica Rīgas Tirdzniecības pārstāvis advokāts Jānis Rozenbergs.

Savukārt portāla nra.lv rīcībā esošās ziņas liecina, ka trešdien agri no rīta KNAB darbinieki veikuši kratīšanas un citas procesuālās darbības Rīgas brīvostā, SIA UVK, Ventspils domē, SIA airBaltic un citur. Lēmumā par kratīšanām esot minēti Ventspils mērs Aivars Lembergs, Saeimas deputāti Ainārs Šlesers un Andris Šķēle. Kratīšanā tiekot meklēti ļoti plaša satura dokumenti - tādi, kas apstiprinātu kukuļdošanu, kukuļņemšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un citus noziegumus.

Portāls ir.lv atsaucoties uz neoficiāliem avotiem vēsta, ka Ventspils mēra Aivara Lemberga ģimenei piederošajā Puzes īpašumā KNAB īsteno kratīšanu. Taču pagaidām Db.lv oficiālu apstiprinājumu šai informācijai nav izdevies gūt. Arī Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis pagaidām nezināja iemeslu, kāpēc Ventspils mērs nav ieradies uz plānoto tikšanos domē.

Pēc ir.lv rīcībā esošas neoficiālas informācijas kratīšana nenotiek saistībā ar tā saukto Ventspils amatpersonu lietu, kas jau tiek izskatīta tiesā, nedz arī saistībā ar tiesvedību Anglijā, bet gan jauna kriminālprocesa ietvaros, ko Latvijas tiesībsargi ir ierosinājuši pēdējā pusgada laikā.

Dalies ar šo rakstu