Normunds Vilnītis

Ritvars Skuja, DB

KNAB vadītāja sievas firmas parādsaistības – 1,5 miljoni latu 

Pēc iecelšanas amatā KNAB vadītājs Normunds Vilnītis, deklarējot savu mantisko stāvokli, uzrādīja vairāk nekā 200 tūkstošus eiro lielas parādsaistības. TV3 raidījums Nekā personīga ir noskaidrojis, ka vēl vismaz 10 reizes lielāki parādi ir N. Vilnīša dzīvesbiedres firmai.

Lelde Petrāne, 2010. gada 07. marts plkst. 19:36

Nākamnedēļ apritēs gads kopš Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatā Saeima iecēla N. Vilnīti. «Kad pirms gada bija jālemj par N. Vilnīša apstiprināšanu amatā, bažas galvenokārt tika izteiktas par viņa politisko piederību sociāldemokrātiem - vai viņš būs spējīgs neitrāli spriest par savu bijušo partiju. Tomēr risks izrādījās meklējams kur citur. Parādu nasta, zems atalgojums, algai neatbilstošs dzīvesveids, emocionāls svārstīgums, neapmierinātība un vilšanās, pārmērīgas prasības darbiniekiem, uzmanības nepievēršana korupcijas draudiem, tās ir pazīmes, kas apliecina, ka cilvēks ir viegli korumpējams. Šīs pazīmes izstrādājuši KNAB speciālisti. Kurš gan varētu domāt, ka šāds portrets atbildīs kādam KNAB darbiniekam? Taču atbilst. Un nevis vienkārši darbiniekam, bet iestādes priekšniekam Normundam Vilnītim,» norādīja Nekā personīga.

N. Vilnīts deklarējis 220 000 eiro lielas parādsaistības, viņa alga ir 1400 latu, no kuriem tūkstoti viņš atdod bankai, pēc paša vārdiem paliek 400 latu un nākas vēl ņemt no sievas. Sievas parāds – pusotrs miljons latu, ienākumi nezināmi. Vilnīšu ģimene dzīvo lielā divstāvu mājā Langstiņos, pārvietojas ar jaunu džipu. N. Vilnītis noliedz, ka zinātu, kā sieva pelna naudu, jo tā neesot viņa darīšana.

N. Vilnītis raidījuma veidotājiem sacījis: «Es daru savu darbu un mana sieva dara savu darbu. Un tas, ko dara sieva, šādi jautājumi, ja viņa vēlēsies atbildēt, ir jāuzdod viņai.» Uz jautājumu: «Viņa jums nestāsta, kāpēc viņa nopirka to uzņēmumu?» N. Vilnītis atbildējis: «Nē, man viņa nestāsta, kāpēc viņa nopērk vienu vai otru uzņēmumu. Pieļauju, ka viņa ir ļoti daudz uzņēmumus nopirkusi un pārdevusi.»

Kā norādīja Nekā Personīga, neziņa par sievas uzņēmumiem N. Vilnītim ir nākusi reizē ar amatu KNAB. Pirms darba KNAB abi Vilnīši bija biznesa partneri finanšu konsultāciju uzņēmumā KKC biznesa centrs, bet ar toreizējo partijas biedru Ansi Dobeli firmā Golden Road. Tagad šie uzņēmumi pieder sievai. Kad N. Vilnītis pieteicies vadīt KNAB, sievai Ingūnai esot sācies uzņēmējdarbības uzplaukums. Spītējot krīzei, viņa no lietoto apģērbu tirgotāja miljonāra Gata Krēsliņa nopirka nekustamā īpašuma attīstīšanas uzņēmumu DGS mājas un kopā ar G. Krēsliņu nodibināja lietoto apģērbu tirgotavu DGS Apģērbi. Viņai tagad pieder arī zirgaudzētava.

Vilnīšu ģimenes bizness esot koncentrēts Aizkraukles centrā, blakus universālveikalam. Māja pieder Ingūnas Vilnītes nekustamo īpašumu firmai, tās divos stāvos izvietoti lietoto apģērbu veikali DGS Apģērbi.

«Lietoto apģērbu tirgotavu Vilnīte nodibināja nesen, pērnā gada 1.septembrī. Zirgaudzētava un second hand veikali ir maksātspējīgi. Citādi ir ar nekustamo īpašumu firmu DGS mājas. Tai ir pusotra miljona latu lielas parādsaistības, kuras uzņēmums segt nespēj. Ir parāds 600 000 latu Swedbankai, 700 000 uzņēmuma iepriekšējam īpašniekam Gatim Krēsliņam un mazākas summas vēl 30 uzņēmumiem. Janvārī Vilnītes firma vērsās Aizkraukles rajona tiesā ar lūgumu pēc tiesiskās aizsardzības. Tiesa lūgumu apmierināja. N. Vilnītis neuzskata, ka sievas parādi apdraudētu viņa darbu, » informēja Nekā personīga.

Sarakstē ar Nekā personīga Ingūna Vilnīte tā arī neatklāja, par kādu naudu pirkusi uzņēmumus, kādi ir tās ienākumi un kā grasās atdot parādu. Taču pēc ilgstošākas sarakstes viņa informēja, ka pati plānojusi lūgt VID veikt savas darbības auditu, lai «pilnībā novēstu Jūsu un citu trešo personu šaubas par manu ienākumu pietiekamību Jūs interesējošo darījumu slēgšanai».

Runājot ar raidījuma veidotājiem, N. Vilnītis arī atklāja, ka džemperis, kas viņam mugurā, pirkts sievai piederošajā lietoto apģērbu veikalā.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2010. gada 19. februāris plkst. 8:17

Lielākajai daļai Parex bankas vadības un padomes locekļu ir lielas parādsaistības, ziņo...

Nepalaid garām

Regulāras un pietiekamas investīcijas zīmolā ir ļoti nozīmīgas, jo tieši tas dod...

Uzņēmums Stats Serviss mainījis nosaukumu uz STATS RENT, turpina izstrādāt rentomāta projektu...

Nelīdzsvarotā būvniecības attīstība ar straujiem kāpumiem un kritumiem un atkarība no ES...

Lielākā Zviedrijas banka, vērtējot pēc aktīvu apjoma, Svenska Handelsbanken AB, paziņojusi, ka...

Šodien Jēkabpilī AS Virši-A atklās pirmo CNG jeb saspiestās dabasgāzes uzpildes staciju...

Skolēnu ēdināšana kļūst par sociālo uzņēmējdarbību....

No šīs sadaļas
2010. gada 06. marts plkst. 22:53

Viena no vecākajām Rīgas konditorejām Daile, kuru piekrāpa sadarbības partneris, vēl aizvien...

2010. gada 06. marts plkst. 22:37

Lai noskaidrotu, cik lielai daļai Latvijas iedzīvotāju šī – pēdējā laika aukstākā...

2010. gada 06. marts plkst. 20:32

Sestdien, 6.martā, Latvijas Studentu apvienības (LSA) kongresā par organizācijas prezidentu, ar absolūto...

2010. gada 06. marts plkst. 20:15

Sestdien, 6.martā, nodibināta apvienība Vienotība, kuru veido partijas Jaunais laiks, Pilsoniskā...

2010. gada 06. marts plkst. 12:21

Ventspilī mazbānīša atjaunošanas projekta ietvaros 12. martā notiks spāru svētki...

2010. gada 06. marts plkst. 12:06

Šodien esam laimīgi par katru jaunu klientu, taču «klientu iegūšanas cīņa»...

2010. gada 06. marts plkst. 11:46

Iespējams, tā nav nejaušība, ka tieši tagad gaismā nācis kriminālprocess par Latvijas...

2010. gada 06. marts plkst. 11:00

Peld, peld un tā arī nav notverts, laikrakstam Neatkarīgā stāstījis Latgales zoodārza...

2010. gada 06. marts plkst. 10:32

«Eksperti, kas mūs vērtēja, sacījuši - pēdējie pareizie lēmumi ekonomikas jomā Latvijā...

2010. gada 05. marts plkst. 19:51

Ventspilī mazbānīša atjaunošanas projekta ietvaros 12. martā notiks spāru svētki...