KNAB veic kratīšanu Lemberga muižā un Ventspils domē

2011. gada 25. maijs plkst. 13:25
Autors: Db.lv
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ventspils mērs šodien nav ieradies uz tikšanos ar Ārlietu ministru Ģirtu Valdi Kristovski, kā bija plānots. Iespējams, tas noticis tādēļ, ka Lemberga muižā sākusies kratīšana.

KNAB sācis kratīšanu arī Ventspils domē. Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga kabinets šorīt ticis aizzīmogots, bet pašlaik tajā notiek kratīšana. Tajā piedalās arī Lembergs, norāda LETA.

Medijos jau izskanējušas ziņas par to, ka varētu būt aizturēts Aivars Lembergs, taču šo informāciju noliegusi Lemberga advokāte Sandra Sleja, norādot gan, ka vairāk neko nevarot komentēt, jo esot aizņemta.

Portāls ir.lv atsaucoties uz neoficiāliem avotiem vēsta, ka Ventspils mēra Aivara Lemberga ģimenei piederošajā Puzes īpašumā KNAB īsteno kratīšanu. Taču pagaidām Db.lv oficiālu apstiprinājumu šai informācijai nav izdevies gūt. Arī Ģ. Kristovskis pagaidām nezināja iemeslu, kāpēc Ventspils mērs nav ieradies uz plānoto tikšanos domē.

Pēc ir.lv rīcībā esošas neoficiālas informācijas kratīšana nenotiek saistībā ar tā saukto Ventspils amatpersonu lietu, kas jau tiek izskatīta tiesā, nedz arī saistībā ar tiesvedību Anglijā, bet gan jauna kriminālprocesa ietvaros, ko Latvijas tiesībsargi ir ierosinājuši pēdējā pusgada laikā.

Ventspils mēram simpatizējošais laikraksts Neatkarīgā Rīta avīze jau šorīt vēstīja, ka klīstot baumas, ka Juta Strīķe, kura Normunda Vilnīša atvaļinājuma laikā pilda Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatu, gatavojot specoperāciju ar kāda politikas smagsvara aizturēšanu.
Laikrakstā tika minēts, ka šoreiz par upuri varētu krist LPP/LC līderis Ainārs Šlesers, kam gan kā Saeimas deputātam ir kriminālprocesuālā imunitāte, vai Ventspils mērs Aivars Lembergs. Retāk tiek saukti arī citu politiķu vārdi.

Viens no Lemberga advokātiem Aino Leimanis DB trešdien teica, ka viņa rīcībā neesot informācijas par ietekmīgā politiķa apcietināšanu. «Lemberga kungam ir ļoti daudz advokātu, tādēļ jebkurā brīdī var tikt piesaistīts jebkurš,» teica Leimanis.

Jāatgādina, ka 2006. gadā Ģenerālprokuratūra uzrādīja Lembergam apsūdzību kukuļņemšanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā un amatpersonai ar likumu noteikto ierobežojumu pārkāpšanā.

2007. gada martā Rīgas Centra rajona tiesa pēc prokuratūras lūguma Lembergam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, bet 2008. gadā viņam kā drošības līdzeklis tika piemērots mājas arests.

(turpinājums sekos)

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām