KNAB vētīs sanatorijas Ķemeri privatizāciju

2011. gada 21. jūnijs plkst. 17:37
Dalies ar šo rakstu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), balstoties uz SIA NCC Konstrukcija iesniegumu, izvērtēs iespējamos pārkāpumus sanatorijas Ķemeri privatizācijā, kā arī valsts amatpersonu bezdarbību, neveicot privatizācijas noteikumu izpildes kontroli, norādīts uzņēmuma izplatītajā paziņojumā.

SIA NCC Konstrukcija šā gada aprīlī vērsās ar iesniegumu KNAB, norādot uz sanatorijas Ķemeru privatizācijas līguma noteikumu neizpildi.

«Jau vairākkārt ir paustas šaubas par Ominasis Latvia veikto ieguldījumu apjomiem un privatizācijas līguma neizpildi. Taču ne VAS Privatizācijas aģentūra, ne arī Ekonomikas ministrija nav veikuši atbilstošas darbības, lai veicinātu šī līguma nosacījumu izpildi un sanatorijas nodošanu ekspluatācijā. Tas norāda uz VAS Privatizācijas aģentūra, gan Ekonomikas ministrijas amatpersonu acīmredzamu bezdarbību. Uzskatu, ka Ekonomikas ministrija ir bijusi aizdomīgi pretimnākoša gan attiecībā uz privatizācijas līguma termiņu pagarināšanu, gan uz privatizācijas nosacījumu neizpildi,» norāda SIA NCC Konstrukcija valdes loceklis Mareks Kļaviņš.

Arī bijušais VAS Privatizācijas aģentūra vadītājs Artūrs Grants atzīmē, ka jau pagājuši pieci gadi kopš sanatorijai Ķemeri vajadzēja darboties, taču līdz pat šim laikam tā stāv tukša. Savulaik noslēgtais investīciju līgums diemžēl ir ļāvis investoram rīkoties visai brīvi un ilgi vazāt valsti aiz deguna.

NCC Konstrukcijai esot aizdomas, ka Ominais Latvia apzināti maldinājusi Privatizācijas aģentūru par veikto investīciju apjomu, norādot, ka ir veikti ieguldījumi un rekonstrukcijas darbi. Tai pat laikā ar darbu izpildītāju ārvalstu investors Ominasis Latvia neesot norēķinājies, apgalvojot, ka būvniecības darbi nav veikti vai ir veikti nekvalitatīvi, teikts paziņojumā.

M. Kļaviņš iesniegumā KNAB vērsis uzmanību arī uz saikni starp objekta privatizētāju Ominasis Latvia un atsevišķām Ekonomikas ministrijas amatpersonām.

Savukārt Ominasis Latvia pārstāvis zvērināts advokāts Artūrs Spīgulis DB iepriekš norādīja: «Pēdējo gadu laikā VID ir vairākkārt veicis Ominasis Latvia auditu, tāpat to revidēja BDO Invest un PriceWaterhouseCoopers, nekādi pārkāpumi nav konstatēti.»

Fakti un darbi objektā liecinot par to, ka NCC Konstrukcija nekvalitatīvi izpildījusi darbus, bet Ominasis Latvia cietis zaudējumus. A.Spīgulis arī piebilda, ka tieši NCC Konstrukcija vainas dēļ kavējas viesnīcas pabeigšana. «Laikā, kad NCC Konstrukcija veica būvniecības darbus, dokumentus un rēķinus parakstīja tās valdes priekšsēdētājs Prīts Tomings, kurš atzinis savu vainu kukuļdošanā. Atklātas vairākas pazīmes, ka, iespējams, nāksies vērsties policijā par NCC Konstrukcija valdes locekļu rīcību,» atzīst A.Spīgulis.
 

Dalies ar šo rakstu