Kokapstrādes uzņēmums Balza piesaista finansējumu 1,1 miljona eiro apmērā

2017. gada 13. jūlijs plkst. 9:49
Autors: Db.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

DNB banka 1,1 miljona eiro apmērā finansējusi vienu no vadošajiem Kurzemes uzņēmumiem līmēto brusu ražošanā - SIA Balza. Iegūtos līdzekļus plānots izmantot dažādiem mērķiem - kokmateriālu iepirkumiem un jaunu kokapstrādes iekārtu iegādei, informē bankā.

Piesaistītais finansējums ļaus efektivizēt uzņēmuma ražošanas procesus, nomainot vecās iekārtas pret jaunām un mūsdienīgām tehnoloģijām, kas uzlabos uzņēmuma konkurētspēju eksporta tirgos.

«Par iegūto finansējumu plānots nopirkt kokapstrādes skeneri, kas ar maksimālu precizitāti un ātrumu atzīmēs zarus kokmateriālā un nodos informāciju nākamajai iekārtai – zāģim. Tas ir ātrums un precizitāte, un vienlaikus arī garantēta kvalitāte, ko ne vienmēr ar manuālu darbu iespējams nodrošināt. Skeneris aizstās darbinieku roku darbu un var darboties vairākās maiņās, kas nozīmē naudas un laika ekonomiju,» stāsta Andis Isajevs, SIA Balza valdes priekšsēdētājs.

Tāpat kokapstrādes uzņēmums un banka vienojušies par kredītlīnijas piešķiršanu papildus apgrozāmiem līdzekļiem un garantiju līniju kā nodrošinājumu kokmateriālu iepirkumiem.

«Varam droši apliecināt, ka rūpniecība Latvijā attīstās līdzi laikam, tādejādi spējot radīt eksportspējīgus produktus un nodrošinot darbavietas. Partnerattiecību uzsākšana ar kokapstrādes nozares uzņēmumu Balza papildus tam apliecina vēl arī to, ka sekmīga uzņēmējdarbība var attīstīties ne tikai Rīgā vai Pierīgā, bet arī Latvijas reģionos,» komentē Lauris Macijevskis, DNB bankas valdes loceklis un viceprezidents.

Balza uzsāka sadarbību ar DNB banku 2016. gada rudenī, kad līzingā tika finansēta divu iekrāvēju iegāde.

Kuldīgas novada uzņēmums Balza nodarbojas ar kokapstrādi. Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir līmēto brusu ražošana, bet no to atlikumiem tiek veikta arī citu koksnes produktu (zāģmateriālu, zāģbaļķu, šķeldas, skaidu, mizu, granulu) ražošana. 2015. gadā uzņēmums savu produkciju lielākoties ir realizējis eksporta valstīs (74 %) – Dānijā, Itālijā un Ungārijā. Uzņēmums īsteno bezatlikuma koksnes pārstrādi, kas panākta, pēdējos četros gados veicot ievērojamas investīcijas ražošanas modernizācijā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām