Kokins: apspriesta arī Bites iegāde

2013. gada 19. augusts plkst. 8:05
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Šobrīd publiskajā telpā aktīvi tiek debatēts par telekomunikāciju uzņēmumu Lattelecom un Latvijas Mobilais telefons (LMT) iespējamo apvienošanās darījumu. Ņemot vērā to, ka ik pa laikam izskan pretrunīga informācija, atbildes uz DB jautājumiem sniedz Lattelecom padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins. Viņš atklāj - tika apspriesta arī Bites iegāde, bet pozitīvs scenārijs izpalika.

Vai vispār ir nepieciešams privatizācijas vai apvienošanās darījums, jo, kā zināms, TeliaSonera (TS) īpašnieku struktūrā arī ir valstis?

Mēs gribam skaidri nodalīt, ka šis darījums nekādā veidā nebūtu saistāms ar privatizāciju, bet ar to, lai mēs restrukturizētu diviem akcionāriem piederošus divus uzņēmumus. Tas, vai ir nepieciešama valstij tālāk piederošo 51% LT daļu pārdošana, ir pilnīgi atsevišķs jautājums, kas ar šo nekādā veidā nav saistīts, un cik zinu, tad arī valdība to tādā veidā nesaista.

Kāpēc nevarētu saglabāt pašreizējo modeli?

Iespējams, ka varētu, es to neizslēdzu, katrā ziņā LT no tā nekādā veidā necieš. Līdz ar to tas ir akcionāru lēmums, kā viņi vēlas šo aktīvu pārvaldīt. Es piekrītu –ja valsts paliktu 51% vai citu procentu īpašnieks, tur nekā kritiski slikta nebūtu.

Jūs esat izteicies, ka nozīmīgs faktors vērtības kritumā ir kompāniju pārvaldības problēmas? Ņemot vērā, ka esat LT padomes priekšsēdētājs, kāpēc neko neesat darījis lietas labā?

Negribētu piekrist, ka neesam neko darījuši. Ir diskusija akcionāru vidū, kā attīstīt uzņēmumus. LT un LMT biznesā ir zināmas pārklāšanās un paralēlas investīcijas, kas, manuprāt, ir neefektīvas, un ir skaidrs, ka tas kaut kādā veidā būtu jārisina. Sākotnēji to mēs mēģinājām risināt draudzīgu pārrunu veidā ar LMT, bet tas neizdevās.

Ik pa laikam izskan, ka mobilo sakaru operators Bite meklē pircēju, vai tika izskatīta iespēja iegādāties Biti?

Jā, šāds scenārijs tika apspriests, bet ir jāatgriežas pie sarežģītā konkurences jautājuma. Protams, situācija, ka TS būs daļējs īpašnieks diviem operatoriem, iespējams, ir grūti pieļaujama no konkurences pārvaldības viedokļa. Šādu iespēju mēs esam analizējuši, bet neesam nonākuši pie ļoti optimistiska vai pozitīva iespējamības scenārija.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu